Національна школа суддів України

Врегулювання спорів у господарських судах

18–19 червня 2018 року в місті Львові Національна школи суддів України за підтримки  українсько-канадського Проекту “Підтримка судової реформи” проводить тренінг для тренерів на тему: “Врегулювання спорів за участі судді в господарському судочинстві”.

Відкрили захід директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна, начальник відділу підготовки викладачів (тренерів) – радник Національної школи суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Ольга Шаповалова, які підкреслили важливість медіації в судочинстві та якість здійснення правосуддя шляхом мирного врегулювання спорів. Оксана Польна представила гостей –  керівника Проекту “Підтримка судової реформи” Любомира Маркевича, голову суду Королівської лави провінції Саскачеван, Канада Мартела Д. Попескула та директора з правових та навчальних питань Групи міжнародного співробітництва Національного суддівського інституту Канади Дональда Чіассона, які, у свою чергу, підкреслили актуальність теми для українського суддівства та коротко розповіли про міжнародний досвід мирного врегулювання конфлікту в суді.

Тренінг розпочато зі знайомства, висловлення очікувань та ознайомлення із програмою, метою та завданнями курсу.

Тренінг проведуть судді  Олексій Омельян та Олеся Галамай, провідний науковий співробітник відділу науково-методичного супроводження психологічної підготовки суддів, кандидат психологічних наук Андрій Маслюк та головний спеціаліст відділу підготовки викладачів (тренерів) Юлія Герус.

Судді розглянуть питання щодо врегулювання спорів за участі судді: міжнародний та національний досвід, огляд законодавства, організаційно-правові засади застосування врегулювання спорів у господарському судочинстві, порядок та умови проведення, психологічні та практичні аспекти врегулювання спорів за участі судді.

Також програмою тренінгу передбачено обговорення кожної із тем, демонстрацію відео та “мозковий штурм”. Судді під час роботи в малих групах виконають завдання, запропоновані тренерами, та обговорять результати виконання з метою виявлення та усунення недоліків програми.