Національна школа суддів України

«Спеціалізований семінар для суддів, помічників суддів та секретарів судових засідань щодо заочного кримінального провадження, цифрових доказів з відкритих джерел та судової практики, що враховує травму», Проект «Відновлення гідності та справедливості

В рамках цього Проекту, Інститут Ассера  (T.M.C. Asser Instituut), за підтримки Національної школи суддів України, проводить серію онлайн-семінарів 06, 13, 20 та 27 червня, та 2 і 9 липня 2024 року, , а також дводенний очний семінар, запланований на 18-19 липня 2024 року в місті Києві.

Для очного семінару Проектом буде проведено додатковий відбір з числа учасників онлайн-семінарів за дотриманням наступних критеріїв:

 - Відвідування щонайменше чотирьох з шести онлайн-тренінгів.

 - Подання письмових відповідей (250-400 слів) кожні два тижні після завершення кожної теми, загалом три письмові відповіді. Більш детальна інформація буде надана до або під час онлайн сесій.

 - Повна присутність протягом усього дводенного очного тренінгу.

  -Активне залучення та участь у дискусіях під час онлайн сесій, що підтверджується журналами сесій.

  - Досвід ведення справ щодо міжнародних злочинів.

Видатки, пов'язані з проїздом, проживанням та харчуванням учасників, які візьмуть участь в очних тренінгах у Києві 18-19 липня 2024 року будуть покриватися за рахунок Проєкту.

 

Запрошуються судді, помічники суддів та секретарі судових засідань місцевих загальних та апеляційних судів.

Усі семінари будуть проходити англійською мовою із синхронним перекладом на українську.

Сертифікати видаються за умови успішного проходження онлайн-семінарів.

 

Всім учасникам необхідно заповнити анкету Інституту Ассера за посиланням:   https://www.asser.academy/register/Ukraine2024SJT

 

Дата/

час проведення

Назва семінару

Цілі

1

06.06.2024

16:30-18:30

Заочне кримінальне провадження (in absentia): міжнародне/національне право та практика

Обговорення та аналіз міжнародних, порівняльних та українських правових та процесуальних аспектів проведення заочного провадження, а також найкращих практик у цій сфері. Огляд практики ЄСПЛ щодо заочного провадження.

2

13.06.2024

16:30-18:30

Приклад із заочного провадження: справа MH17

Забезпечити детальну експертизу справи MH17. Обговоріть проблеми та юридичні тонкощі, пов’язані з проведенням заочного провадження. Аналіз отриманих уроків і найкращих практик, застосовних до українського контексту. Питання-відповідь.

3

20.06.2024

16:30-18:30

Вступ: розуміння травми та її впливу на жертв і свідків

Психологічні та емоційні наслідки травми для жертв і свідків жорстоких злочинів.
Техніки розпізнавання реакцій травми у жертв і свідків.  Техніка розслідування травми.

4

27.06.2024

16:30-18:30

Судові практики з урахуванням травми

Повторна травма: визначення та причини.  Виявлення тригерів повторної травматизації в залі суду. Практичні прийоми пом'якшення повторної травматизації.  Чутлива до травми комунікація для суддів

5

02.07.2024

16:30-18:30

Цифрові докази з відкритих джерел у справах про тяжкі злочини (геноцид, військові злочини, злочини проти людяності, агресія)

Огляд відкритих цифрових доказів, знайдених і використаних у міжнародних кримінальних провадженнях або внутрішніх провадженнях щодо міжнародних злочинів. Обговорення перспективи використання цифрових доказів із відкритих джерел як доказів взаємозв’язку

6

09.07.2024

16:30-18:30

Цифрові докази з відкритих джерел: приклад з практики

Семінар з використанням прикладів цифрових доказів з відкритих джерел, зосереджений на прийнятності та оцінці доказів в українських судах

 

РЕЄСТРАЦІЯ СЛУХАЧІВ:

Реєстрація суддів: тут 

Реєстрація помічників суддів: тут

Реєстрація секретарів судових засідань: тут


Цей курс є частиною програми "Відновлення гідності та правосуддя в Україні", спрямованої на притягнення до відповідальності за міжнародні злочини, скоєні в Україні. Загальна програма фінансується Міністерством закордонних справ Нідерландів і реалізується Міжнародною організацією з права розвитку (IDLO) у партнерстві з Інститутом Ассера (T.M.C. Asser Instituut), Центром міжнародно-правового співробітництва (CILC) та Нідерландським Гельсінським комітетом (NHC). Проєкт спрямований на інституційне зміцнення та розвиток потенціалу різних сторін в Україні, які мають справу з міжнародними злочинами.