У співпраці з Європейським інститутом державного управління оголошується набір учасників навчальних заходів у 2025 році (м. Люксембург)

Національна школа суддів України у співпраці з Європейським інститутом державного управління (EIPA) (https://www.eipa.eu/) оголошує відбір суддів для участі в низці навчальних заходів, запланованих на 2025 рік.
Заходи відбуватимуться у змішаному форматі (онлайн/офлайн) у м. Люксембург.
До участі у відборі запрошуються судді місцевих та апеляційних судів, а також судді Верховного Суду цивільної та господарської спеціалізації.
Участь у навчальних заходах надасть можливість отримати нові знання й навички, а також доступ до тематичних матеріалів, які можуть бути використані під час розробки та проведення лекцій, семінарів і тренінгів для інших суддів та представників судової влади України в межах програм Національної школи суддів України.
Звертаємо увагу, що однією з умов участі у відборі є вільне володіння англійською мовою (не нижче рівня B2), оскільки перекладацький супровід під час заходів не передбачений.
Витрати на реєстраційні внески, проїзд і проживання покриваються за рахунок Міністерства закордонних справ Люксембургу.
Для участі у відборі необхідно заповнити анкету за посиланням до 10 квітня 2025 року 12:00.
Остаточний перелік учасників навчальних заходів затверджуватиме Європейський інститут державного управління. Також представники Інституту можуть додатково провести співбесіду з кожним потенційним учасником англійською мовою.
Перелік навчальних заходів на 2025 рік:
 

«Майбутнє Зеленої угоди», формат – онлайн, дата проведення – 6 травня 2025 року
Онлайн-курс надає всебічний огляд основних аспектів Зеленої угоди ЄС, таких як біорізноманіття, циркулярна економіка, якість повітря та зміна клімату, а також того, що вона передбачає з точки зору політики та екологічного/кліматичного законодавства. У курсі особлива увага приділяється основним результатам Зеленої угоди та аналізу відповідних очікувань у майбутньому.
Більш детальна інформація про курс доступна за посиланням
 
«Транскордонні цивільні судові спори: вручення документів та збір доказів», формат – офлайн, м. Люксембург, дата проведення – 3 червня 2025 року
Курс надасть учасникам комплексне розуміння інструментів ЄС, що регулюють вручення документів та збір доказів між державами-членами, з особливим акцентом на актуальні питання та вплив цифровізації. Також будуть розглядатися правові та політичні погляди, які формують еволюцію законодавства ЄС у сфері судового співробітництва у цивільних та господарськи справах.
Більш детальна інформація про курс доступна за посиланням
 
«Транскордонне співробітництво судових органів у цивільних справах: останні напрацювання Суду ЄС», формат – офлайн, м. Люксембург, дата проведення – 17 червня 2025 року
Курс спрямований на вивчення питань нещодавньої судової практики Суду ЄС щодо судового співробітництва у цивільних та господарських справах, з особливим акцентом на Брюссельський Регламент I-bis. Крім того, слухачам буде надано корисну інформацію щодо застосування Гаазької конвенції про угоди про вибір суду 2005 року та Гаазької конвенції про визнання та виконання іноземних судових рішень у цивільних або господарських справах 2019 року, до яких приєднався Європейський Союз.
Більш детальна інформація про курс доступна за посиланням
 
«Транскордонні цивільні судові спори: стягнення заборгованості», формат – офлайн, м. Люксембург, дата проведення – 25 листопада 2025 року
Основними цілями курсу є ознайомлення учасників з ключовими характеристиками та структурою Європейського платіжного ордеру (EOP), Європейської процедури розгляду дрібних позовів (ESCP) та Європейського ордеру на арешт рахунків для стягнення боргу (EAPO), а також розгляд викликів, з якими можуть зіштовхнутися практикуючі юристи та судді при застосуванні цих інструментів на практиці.
Більш детальна інформація про курс доступна за посиланням