Національна школа суддів України

Cистемні інновації в режимі он–лайн

З 15 вересня по 7 жовтня 2014 року Національна школа суддів України проводить періодичне навчання суддів першої та апеляційної інстанцій з метою підвищення кваліфікації на дистанційному курсі “Суддівська етика”, який був розроблений працівниками Національної школи суддів України спільно з експертами та фахівцями Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Справедливе правосуддя” в рамках домовленостей про співробітництво у сфері підготовки висококваліфікованих кадрів для судової системи.

У липні 2014 року на офіційному веб–сайті Національної школи суддів України було  розміщено оголошення про можливість реєстрації суддів для проходження дистанційного навчання, початок проведення якого був запланований на вересень 2014 рік.

Протягом майже двох місяців судді з різних суддів України реєструвалися для участі в курсі дистанційного навчання, виявивши особливу активність у кінці серпня та на початку вересня. Можливо це було пов’язано із закінченням періоду щорічних літніх відпусток. Усього на  офіційному веб–сайті Національної школи суддів України зареєструвалося 450 суддів, які бажали ознайомитися із курсом “Суддівська етика”, що може свідчити про актуальність у суддівській спільноті питань, пов’язаних із етичними нормами та правилами.

У зв’язку з тим, що курс “Суддівська етика” в дистанційному режимі проводиться Національною школою суддів України вперше, він є пілотним та розрахований на обмежену кількість учасників, то методом випадкового комп’ютерного відбору із зареєстрованих 450 суддів було визначено 90 осіб, які були зараховані відповідно до наказу слухачами для проходження навчання з 15 вересня  по 7 жовтня 2014 року. Зі слухачами навчання в дистанційному режимі проводять шість суддів, які пройшли підготовку з методики дистанційного викладання курсу судової етики на спеціальних семінарах, проведених установою при взаємодії та фінансовій підтримці Проекту Агентства США з  міжнародного розвитку (USAID) “Справедливе правосуддя”.

Викладачами цього курсу дистанційного навчання працюють судді Олена Лапчевська, Ольга Шаповалова, Ганна Шендрікова, Галина СтанковськаВолодимир Горбалінський та Віталій Кальник.

Працівники відділу інформаційних технологій брали активну участь у розробці, підготовці пілотного курсу дистанційного навчання, а з початку його  впровадження постійно проводять його інформаційно–технічний моніторинг та допомагають усім учасникам цього навчання  мати можливість спілкуватися між собою. Значну методичну допомогу в цьому їм надає головний спеціаліст Національної школи суддів України Тамара Закревська.

На сьогодні активними слухачами курсу дистанційного навчання “Суддівська етика” є більше 70 суддів першої та апеляційної інстанцій, які  виконують поставлені завдання та проходять дистанційну підготовку в повному обсязі. Але є певна кількість суддів, які були зараховані слухачами  цього курсу, але з незалежних від  організаторів причин не беруть участь на всіх етапах цього дистанційного навчання. Зазначені обставини можуть стати підставами для відрахування таких осіб із числа слухачів дистанційного курсу навчання.

Працівники відділу інформаційних технологій до завершення проведення дистанційного навчання будуть продовжувати забезпечувати постійну технічну підтримку системи керування курсом, а також надавати необхідні консультації користувачам, проводити відстеження можливих системних помилок, моніторинг статистичних даних та їх аналіз, упроваджувати  технологічні та систематичні інновації в режимі он–лайн для постійного покращення якості процесу дистанційного навчання.

При цьому необхідно висловити щиру подяку за зацікавленість до дистанційної форми, як одного з інноваційних методів підготовки суддів та впевненість на подальшу плідну співпрацю з метою покращення професійної етики суддів та підвищення довіри до суддівської системи України. Слава Україні!