Національна школа суддів України

Продовження pозробки навчального курсу з Конвенції та практики ЄСПЛ

16-18 березня 2015 року відбулася третя зустріч робочої групи розробників курсу із застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини (для суддів адміністративної юрисдикції). Підготовку цього курсу Національна школа суддів України проводить в рамках розробки стандартизованої програми підготовки суддів, які мають невеликий досвід роботи на посаді судді.

Під час заходу судді–розробники обговорили та доопрацювали навчальні матеріали 1-денного курсу щодо ЄКПЛ та практики ЄСПЛ, а саме: проаналізували програму 1-денного курсу, сформовану під час попередніх робочих зустрічей та відкоригували її; переглянули та доопрацювали всі роздаткові матеріали для учасників та для викладачів (з особливим акцентом на нотатках для викладачів та фасилітаторів); розробили нові завдання для учасників (для роботи в малих групах) та обговорили питання, які пов’язані з навчанням майбутніх викладачів цього курсу.

У роботі на цій зустрічі взяли участь суддя Верховного Суду України Олександр Прокопенко, судді Вищого адміністративного суду України Олександр Ситников та Тетяна Стрелець, суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Сергій Уханенко, заступник голови Одеського окружного адміністративного суду Елла Катаєва, суддя Харківського окружного адміністративного суду Людмила Волкова та начальник відділу міжнародно–правового співробітництва Вищого адміністративного суду України Світлана Пилипець.

Під час заходу експертами були начальник відділу науково-методичного забезпечення підготовки суддівського корпусу Національної школи суддів України Тетяна Фулей та експерт Координатора проектів ОБСЄ в Україні Назар Кульчицький.

Організатори заходу: Координатор проектів ОБСЄ в Україні спільно з Національної школи суддів України, Верховним Судом України та Вищим адміністративним судом України за фінансової підтримки уряду Канади в рамках проекту “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя”.