1-5 квітня 2013 р. м.Донецьк. Підготовка помічників суддів окружних та апеляційних адміністративних судів.
1-5 квітня 2013 року в місті Донецьку місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку помічників суддів окружних та апеляційних адміністративних судів.
Для проходження підготовки прибуло 33 помічники суддів адміністративних судів Донецької області.
Вітальними словами навчання відкрила директор Донецького регіонального відділення Національної школи суддів України Татькова З.Ф.
Для проведення підготовки викладачами запрошені судді Донецького апеляційного адміністративного суду Дяченко С.П., Геращенко І.В., Міронова Г.М., Васильєва І.А., Яманко В.Г., керівник регіональної служби інформаційно-технічної підтримки судових процесів у Донецькій області Цибулько Р.В., головний спеціаліст апарату Донецького апеляційного адміністративного суду Шевчук Т.М., заступник начальника відділу діловодства та обліку звернень громадян Донецького апеляційного адміністративного суду Гатченко Н.А., суддя Будьоннівського районного суду м. Донецька Данилів С.В.
Під час занять буде вивчено такі теми:
- Окремі питання застосування процесуального законодавства при розгляді адміністративних справ. Розгляд адміністративної справи в судовому засіданні. Наслідки неявки в судове засідання особи, яка бере участь у справі. Відкладення розгляду справи або оголошення перерви в її розгляді. Залишення позовної заяви без розгляду. Зупинення, закриття провадження в адміністративній справі.
- Використання технічних засобів у роботі суду. Фіксація судового процесу за допомогою технічних засобів.
- Види судових рішень та вимоги до їх форми та змісту. Вимоги до структури, стилю та мовного оформлення (методика написання судових рішень). Порядок ухвалення судового рішення в адміністративній справі, оскарження та набрання ним законної сили. Виправлення описок і очевидних арифметичних помилок у судовому рішенні. Роз’яснення судового рішення.
- Апеляційне оскарження судових рішень (порядок обчислення строків, заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга). Процедура розгляду судом апеляційної інстанції апеляційних скарг в адміністративних справах. Касаційне провадження. Порядок і строки касаційного оскарження. Розгляд справи в касаційній інстанції. Підстави і порядок провадження за нововиявленими обставинами. Перегляд справ за нововиявленими обставинами за положеннями КАС України.
- Судова влада та ЗМІ: забезпечення об’єктивного і неупередженого висвітлення діяльності загальних судів. Проблеми підвищення авторитету судової влади в українському суспільстві. Моделювання проведення судових засідань при допуску до судового процесу засобів масової інформації. Роз’яснення положень Закону України “Про інформацію” у частині організації діяльності судів.
- Психологія діяльності працівника апарату суду. Засоби оптимізації міжособистісних стосунків працівників апарату суду: взаємовідносини судді з помічником судді, секретарем судового засідання. Психологічні та суспільні фактори, їх вплив на здійснення судочинства в судах. Запобігання ефекту професійного вигорання.
- Статус помічників суддів та консультантів окружних та апеляційних адміністративних судів. Порядок прийому та звільнення з посади помічників суддів згідно із Законом України “Про судоустрій і статус суддів”. Функціональні обов’язки помічників суддів. Умови та порядок прийняття на службу, проходження служби в судах. Умови оплати праці, матеріального, соціального та іншого забезпечення. Посадові інструкції помічників суддів, забезпечення їх виконання. Практичне застосування Положення про помічника судді суду загальної юрисдикції, затвердженого рішенням Ради суддів України від 25.03.2011 № 14. Дії помічників суддів в екстремальних ситуаціях, їх взаємодія з іншими працівниками суду. Посадові обов’язки консультантів. Закон України “Про державну службу”.
- Організація роботи з Єдиним державним реєстром судових рішень. Порядок оформлення та направлення судових рішень до Єдиного державного реєстру судових рішень. Роль помічників суддів та консультантів у організації контролю за порядком оформлення та направлення судових рішень до Єдиного державного реєстру.
- Українське ділове мовлення. Мистецтво правового письма та процесуального документування. Складання процесуальних документів. Етика ділового мовлення. Підготовка до написання проекту судового рішення. Пошук та побудова аргументів.
- Етичні основи судової діяльності та професійна етика працівників апарату суду. Застосування правил поведінки працівників суду, затверджених рішенням Ради суддів України від 6 лютого 2009 року № 33.
- Організація роботи зі зверненнями громадян в окружних та апеляційних адміністративних судах, реєстрація та облік звернень громадян. Специфіка розгляду заяв, звернень, скарг громадян в суді. Порядок прийняття та розгляду судових звернень громадян та здійснення контролю за їх розглядом помічником судді, консультантом. Розмежування звернень (запитів) відповідно до Закону України “Про звернення громадян” та Закону України “Про доступ до публічної інформації”. Особливості звернень суду України зі судовим дорученням до іноземного суду.
- Загальні правила ведення судового діловодства в окружних та апеляційних адміністративних судах. Передача адміністративних справ на архівне зберігання. Дотримання вимог Інструкції з діловодства в окружних та адміністративних судів.
- Перегляд судових рішень в апеляційному порядку. Підстави для скасування судових рішень апеляційним судом.
- Процесуальні питання, пов’язані з виконанням судових рішень. Судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах. Порядок та підстави видачи виконавчого иста. Звернення судових рішень до негайного виконання відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.
- Учасники адміністративного процесу. Права та обов’язки осіб, які беруть участь у справі. Права та обов’язки інших учасників адміністративного процесу. Представництво в адміністративних справах. Способи захисту порушених прав, свобод та інтересів в адміністративному судочинстві. Участь прокурора в адміністративному процесі. Вирішення питань складу суду та відводів в адміністративному судочинстві.
- Заходи процесуального примусу. Підстави і порядок застосування заходів процесуального примусу, види процесуального примусу.
- Особливості розгляду справ, що виникають з питань застосування ПК України щодо: права податкового органу на звернення до суду з позовом про стягнення податкового боргу, порядку погашення податкового боргу платників податків, застосування строків на оскарження рішень органів податкової служби, порядку проведення перевірок; за зверненнями органів державної податкової служби (ст. 183-3 КАС); за позовами платників податків про скасування податкових рішень, що стосуються податку на додану вартість; за позовами платників податків про скасування податкових рішень, що стосуються податку на прибуток підприємств; за позовами платників податків про скасування податкових рішень, що стосуються акцизного збору; за позовами платників податків про скасування податкових рішень, пов’язаних із застосуванням спеціальних режимів оподаткування.
Після закінчення підготовки всім слухачам, які її пройдуть, буде вручено Сертифікат Національної школи суддів України.