11–14 березня 2014 р., м. Севастополь. Підготовка помічників суддів окружних та апеляційних адміністративних судів.
11–14 березня 2014 року в місті Севастополі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку помічників суддів окружних та апеляційних адміністративних судів.
Для проходження підготовки прибуло 24 помічники суддів.
Для проведення підготовки запрошено працівників апарату Севастопольського апеляційного адміністративного суду: керівника апарату суду Світлану Стьопкіну, помічника голови суду Тетяну Осипову, начальника відділу судової статистики Олександру Шелемет’єву, начальника організаційно-аналітичного відділу Вероніку Колчанову, заступника начальника організаційно-аналітичного відділу Тетяну Осипову, начальника відділу документообігу Юлію Фальковську та заступника начальника відділу документообігу Тетяну Александрову.
Під час занять буде вивчено такі питання:
- Судова влада та ЗМІ: забезпечення об’єктивного і неупередженого висвітлення діяльності загальних судів. Проблеми підвищення авторитету судової влади в українському суспільстві. Моделювання проведення судових засідань при допуску до судового процесу засобів масової інформації. Роз’яснення положень Закону України “Про інформацію” в частині організації діяльності судів.
- Методика роботи помічника судді з матеріалами судових справ. Участь помічника судді та консультанта в підготовці розгляду справи суддею. Підготовка справи до судового розгляду та підготовка процесуальних документів.
- Правова культура як складова частина демократії.
- Організація роботи з Єдиним державним реєстром судових рішень. Порядок оформлення та направлення судових рішень до Єдиного державного реєстру судових рішень. Роль помічників суддів та консультантів у організації контролю за порядком оформлення та направлення судових рішень до Єдиного державного реєстру.
- Роль помічників суддів та консультантів при складанні процесуальних документів та контролю за їх виконанням. Підбір законодавчих та інших нормативно-правових актів та матеріалів судової практики.
- Психологія діяльності працівника апарату суду. Засоби оптимізації міжособистісних стосунків працівників апарату суду: взаємовідносини судді з помічником судді, секретарем судового засідання. Психологічні та суспільні фактори, їх вплив на здійснення судочинства в судах. Запобігання ефекту професійного вигорання. Планування робочого часу та організація роботи.
- Застосування в роботі окружних та апеляційних адміністративних судів постанов Пленуму Верховного Суду України та пленумів вищих спеціалізованих судів. Узагальнення судової практики як засобів вдосконалення судової діяльності. Методика вивчення та застосування на практиці узагальнення судової практики.
- Загальна характеристика судової статистики в Україні. Організація обліково-статистичної роботи в місцевому та апеляційному загальному суді за допомогою технічних засобів.
- Антикорупційне законодавство: міжнародні стандарти та їх запровадження в Україні. Виконання вимог Закону України “Про засади запобігання та протидії корупції”.
- Статус помічників суддів та консультантів окружних та апеляційних адміністративних судів. Порядок прийому та звільнення з посади помічників суддів згідно із Законом України “Про судоустрій і статус суддів”. Функціональні обов’язки помічників суддів. Умови та порядок прийняття на службу, проходження служби в судах. Умови оплати праці, матеріального, соціального та іншого забезпечення. Посадові інструкції помічників суддів, забезпечення їх виконання.
- Загальні вимоги та особливості формування адміністративних справ. Методика роботи помічника судді з матеріалами судових справ. Оформлення судових справ при підготовці справи до розгляду.
- Методологія ведення аналітичної роботи в окружних та апеляційних адміністративних судах. Методика узагальнення судової практики.
- Організація роботи зі зверненнями громадян в окружних та апеляційних адміністративних судах, реєстрація та облік звернень громадян. Специфіка розгляду заяв, звернень, скарг громадян в суді. Порядок прийняття та розгляду судових звернень громадян та здійснення контролю за їх розглядом помічником судді, консультантом. Розмежування звернень (запитів) відповідно до Закону України “Про звернення громадян” та Закону України “Про доступ до публічної інформації”. Особливості звернень суду України зі судовим дорученням до іноземного суду.
- Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації та інформації, що становить суспільний інтерес, відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації” від 13 січня 2011 року № 2939–VI.
Після закінчення підготовки кожному слухачу, який її пройде, буде вручено Сертифікат Національної школи суддів України.