Підготовка суддів місцевих загальних судів, 19 квітня 2012 р., м. Київ
19 квітня 2012 року в місті Києві Національною школою суддів України проведено періодичну підготовку суддів місцевих загальних судів з метою підвищення рівня кваліфікації на семінарі на тему: “Застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини (на прикладі ст. 3 ЄКПЛ у співвідношенні зі ст. ст. 5 і 6 цієї Конвенції)” в рамках спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи “Посилення боротьби з жорстоким поводженням і безкарністю”.
Відкрили періодичну підготовку: проректор з підготовки кадрів для судових органів Національної школи суддів України Оксана Кучинська, суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Наталія Марчук,, Президент Асоціації суддів України Олег Присяжнюк та регіональний координатор спільної програми ЄС і РЄ “Посилення боротьби з жорстоким поводженням і безкарністю” Божена Маланчук.
Для проведення підготовки запрошені: суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Наталія Марчук; суддя Апеляційного суду міста Києва Тетяна Фрич; суддя, секретар судової палати з кримінальних справ Апеляційного суду Київської області Олег Ігнатюк; суддя Апеляційного суду Вінницької області Сергій Бурденюк; суддя Апеляційного суду Житомирської області Леонід Кочетов; суддя Апеляційного суду Черкаської області Віктор Єльцов; суддя Апеляційного суду Чернігівської області Олександр Щербаков; національний експерт спільної програми ЄС і РЄ “Посилення боротьби з жорстоким поводженням і безкарністю” Віталій Касько.
Під час періодичного навчання розглядалися такі теми:
• Основні принципи тлумачення Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (ЄКПЛ) та особливості її застосування на національному рівні;
- Методичний гід щодо тлумачення ЄКПЛ і застосування практики ЄСПЛ;
- Застосування суддями практики ЄСПЛ та врахування принципів тлумачення ЄКПЛ при винесенні рішень на національному рівні (на прикладі судових рішень);
- Заборона катування відповідно до ст. ЄКПЛ: загальний огляд крізь призму практики ЄСПЛ;
- Процедурні аспекти позитивних обов’язків відповідно до статті 3 ЄКПЛ;
- Практичне завдання І: опрацювання рішень національних судів (із застосуванням статті 3 ЄКПЛ), обговорення
- Гарантії захисту від жорстокого поводження: співвідношення статей 3, 5, 6 ЄКПЛ;
- Питання прийнятності судом доказів, отриманих з порушенням статті 3 ЄКПЛ: співвідношення 3 і 6 статей ЄКПЛ.
Після завершення періодичного навчання кожному учаснику вручено Сертифікат НШСУ.