Національна школа суддів України

Підготовка суддів місцевих господарських судів, призначених на посаду судді вперше. 14-25 травня 2012 р., м. Дніпропетровськ

   14-25 травня 2012 року в місті Дніпропетровську Дніпропетровським регіональним відділенням Національної  школи суддів України проводиться підготовка суддів місцевих господарських судів, призначених на посаду судді вперше.

   Навчання проводиться згідно з програмою, затвердженою проректором з підготовки кадрів для судових органів Національної  школи суддів України Кучинською Оксаною Петрівною .

   У підготовці беруть участь 6 суддів місцевих господарських судів Дніпропетровської області.

   Викладачами запрошені судді Дніпропетровського апеляційного господарського суду Орєшкіна Еліна Валеріївна, Білецька Людмила Миколаївна, Сизько Ірина Анатоліївна, Кузнецова Ірина Леонідівна, Антонік  Сергій  Георгійович, Герасименко  Ірина  Миколаївна, Головко Володимир Григорович, Чус Оксана Володимирівна, Вечірко Ігор Олександрович, Прудніков Володимир Віталійович; суддя господарського суду Дніпропетровської області, кандидат юридичних наук  Кобилянський Костянтин Миколайович, суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Чулінін Дмитро Георгійович; викладачі Дніпропетровського національного університету імені Гончара: старший викладач кафедри цивільного, трудового та господарського прав Гордієнко Тетяна Олександрівна, доцент кафедри цивільного, трудового та господарського права, кандидат юридичних наук Степанов Олександр Олександрович, старший викладач кафедри практичної психології Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля Єрмолаєва Тетяна Василівна.

           

     Під час занять будуть розглянуті такі актуальні теми:

-       Антикорупційне законодавство: міжнародні стандарти та їх запровадження в Україні. Практика застосування нового антикорупційного законодавства. Першочергові заходи органів державної влади в реалізації Закону України “Про засади запобігання та протидії корупції”. Тлумачення норм антикорупційного законодавства (у т.ч. додатку до Закону України “Про засади запобігання та протидії корупції” від 07 квітня 2011 року № 3206-VI, Декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за рік), тощо. Відповідальність суддів за вчинення корупційного правопорушення.

-       Європейська система захисту прав людини. Застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини в національній судовій практиці. Захист права власності в практиці Європейського суду з прав людини в Україні (ст.1 протоколу № 1 до ЄКПЛ зі змінами, внесеними Протоколом № 11). Порядок виконання рішень Європейського суду з прав людини в Україні. Закон України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини”. Правові позиції Європейського суду з прав людини, викладені в рішеннях ЄСПЛ, які набули статусу остаточних.

-                     Історичні моменти формування господарського судочинства в Україні.

-                     Модельні суди – погляд у майбутнє судової системи. Перспективи запровадження модельних судів та шляхи становлення організації роботи суду.

-                     Застосування договорів про правову допомогу з іншими державами. Застосування міжнародних актів у правосудді. Застосування при ухваленні судових рішень Мінської конвенції від 22.01.1993 року та Кишинівської конвенції від 07.10.2002 року. Шляхи вирішення питань, які виникають при застосуванні міжнародних договорів та законодавства інших держав.

-                     Господарські зобов’язання. Наслідки визнання господарського зобов’язання недійсним. Способи забезпечення виконання зобов’язань. Особливості визначення розміру збитків, спричинених неналежним виконанням зобов’язань. Відповідальність за порушення зобов’язань. Співвідношення норм Господарського та Цивільного кодексів України у визначенні поняття неустойки та регулюванні питання її застосування. Питання, які виникають при застосуванні неустойки, як самостійного виду забезпечення виконання зобов’язань. Практика застосування одночасного стягнення пені і штрафу за порушення грошового зобов`язання за договором.

-                     Мистецтво правового письма та процесуального документування. Складання процесуальних документів. Етика ділового мовлення.

-                     Психологія діяльності судді та психологічні аспекти розгляду судових справ. Психологія управління персоналом. Психологія судового засідання.

-                     Засоби оптимізації міжособистісних стосунків працівників апарату суду, взаємовідносини судді з помічником судді, секретарем судового засідання та іншими працівниками апарату суду. Психологічні та суспільні фактори, їх вплив на здійснення судочинства в судах. Запобігання ефекту професійного вигорання.

-                     Загальні положення про договори і правочини. Господарські договори. Порядок їх зміни, розірвання. Практика розгляду спорів із застосуванням штрафних санкцій, передбачених господарськими договорами. Особливості розгляду господарських справ з договірних та бездоговірних поставок товарів (продукції).

-                     Перегляд судових рішень в апеляційному та касаційному порядках. Аналіз помилок судів, які стали підставою для перегляду судових рішень.

-                     Участь прокурора в господарському процесі; визначення порушених інтересів держави при подачі позовної заяви прокурором. Судова практика представництва прокурором у суді інтересів держави.

-                     Практика розгляду справ, що виникають при розгляді скарг на дії (бездіяльність) органів державної виконавчої служби.

-                     Судові витрати. Відстрочення та розстрочення судових витрат, зменшення їх розміру або звільнення від їх оплати. Розподіл витрат у разі скасування чи зміни рішення суду першої інстанції. Застосування Закону України “Про судовий збір”. Питання, пов’язані із сплатою, стягненням, розподілом судового збору та інших судових витрат.

-                     Запобіжні заходи. Процесуальні строки та процесуальні документи. Подання позову. Форма і зміст позовної заяви. Застосування заходів забезпечення позову. Порядок обчислення процесуальних строків у господарському процесі. Питання, що виникають в господарському процесі при продовженні строків вирішення спорів за заявами сторін. Судова практика. Застосування позовної давності. Наслідки пропуску строку позовної давності.

-                     Особливості провадження у справах про банкрутство. Особливості судових процедур, які застосовуються судом до боржника у процесі здійснення провадження у справі про банкрутство. Відповідальність за порушення законодавства про банкрутство Співвідношення позовного провадження та провадження у справах про банкрутство. Особливості розгляду справ про банкрутство споживчих товариств. Особливості оскарження процесуальних документів у справах про банкрутство. Участь прокурора у справах про банкрутство.

-                     Судова практика вирішення спорів, пов’язаних з порушенням умов договорів перевезення. Особливості відповідальності осіб у правовідносинах за договором перевезення та транспортного експедирування.

-                     Право інтелектуальної власності. Особливості стягнення компенсації за порушення авторських прав та відшкодування шкоди.

-                     Практика розгляду судами корпоративних спорів. Шляхи вирішення питань, які виникають при застосуванні Закону України “Про акціонерні товариства”. Розмежування трудових та корпоративних спорів у справах, пов’язаних з рішенням про обрання, звільнення, відкликання керівників та інших посадових осіб товариства.

-                     Практика застосування господарськими судами Закону України «Про третейські суди». Розгляд господарським судом заяв про скасування рішень третейських судів. Правові підстави для прийняття та розгляду господарським судом заяви про видачу виконавчого документа за рішенням третейського суду.

-                     Докази та доказування в господарському судочинстві. Питання формалізації електронних доказів у господарському процесі.

    Після завершення підготовки  кожному учаснику буде вручено Сертифікат Національної школи суддів України.

    Організаційні заходи щодо проведення підготовки забезпечено Дніпропетровським регіональним відділенням Національної школи суддів України (директор – Баштанник Алла Григорівна).