14 – 25 жовтня 2013 р. м. Київ. Підготовка суддів місцевих загальних судів, обраних на посаду судді безстроково
14 – 25 жовтня 2013 року в місті Києві Національна школа суддів України проводить підготовку суддів місцевих загальних судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської, Чернігівської областей та міста Києва, обраних на посаду судді безстроково.
Вітальними словами відкрив підготовку проректор з підготовки кадрів для судових органів Національної школи суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці, заслужений юрист України Анатолій Костенко.
Для проведення підготовки викладачами запрошено начальника відділу підготовки суддів та працівників апаратів судів Національної школи суддів України, суддю Верховного Суду України у відставці, заслуженого юриста АР Крим, кандидата юридичних наук, Ольгу Шаповалову, члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, професора кафедри адміністративного права і процесу Національної академії внутрішніх справ, заслуженого юриста України, кандидата юридичних наук Миколу Мельника, суддю Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, кандидата юридичних наук Олену Євтушенко, суддю Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, кандидата юридичних наук Аллу Олійник, суддю Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Наталію Марчук, суддю Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Валентину Сімоненко, суддю Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, кандидата юридичних наук Галину Юровську, заступника керівника апарату Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, доктора юридичних наук Валентина Сердюка, суддю Апеляційного суду м. Києва Галину Балацьку, суддю, секретаря судової палати з кримінальних справ Апеляційного суду Київської області Олега Ігнатюка, суддю Апеляційного суду Київської області Марину Мережко, суддю Апеляційного суду Київської області кандидата юридичних наук Олександра Сліпченка, викладача відділу підготовки суддів та працівників апаратів судів Національної школи суддів України, суддю Апеляційного суду Київської області у відставці Галину Оношко, суддю Бориспільського міськрайонного суду Київської області Євгена Борця, начальника відділу (керівника прес–служби) Верховного Суду України Людмилу Момот, доцента кафедри кримінального права і процесу юридичного інституту Національного авіаційного університету, кандидата юридичних наук Сергія Багірова, доцента кафедри правосуддя Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидата юридичних наук Олену Захарову, експерта телевізійних програм і проектів, кандидата юридичних наук Ганну Маляр, доцента кафедри цивільного, господарського права та процесу Академії адвокатури України, кандидата юридичних наук Лесю Музику, завідувача кафедри правосуддя Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктора юридичних наук, професора Миколу Погорецького, заступника директора Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України, кандидата медичних наук Сергія Шума, професора кафедри кримінально-правових дисциплін Інституту кримінально-виконавчої служби, доктора юридичних наук Наталію Ярмиш.
Під час підготовки буде вивчено такі питання:
– Основні положення Закону України “Про судоустрій і статус суддів” від 07 липня 2010 року, питання його застосування. Напрямки реформування судової системи. Суддя місцевого суду та його повноваження (ст. 23). Права та обов’язки судді.
– Етика поведінки суддів. Кодекс суддівської етики.
– Підстави та порядок застосування до суддів дисциплінарної відповідальності.
– Проблемні питання розгляду справ, пов’язаних з викраденням дітей. Гаазька конвенція про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей.
– Проблеми встановлення причинного зв’язку у кримінальних справах про злочини з умисною формою вини.
– Судова влада та ЗМІ: забезпечення об’єктивного і неупередженого висвітлення діяльності загальних судів Проведення в залі судового засідання звукозапису, фото- та відео – зйомки, а також транслювання судового засідання по радіо і телебаченню.
– Практика судового розгляду справ, пов’язаних з набуттям, реалізацією, припиненням, захистом права власності та інших речових прав.
– Особливості правового регулювання права комунальної власності (особливості суб’єкта, об’єкта праворегулювання).
– Провадження у справах про адміністративні правопорушення. Підстави повернення матеріалів адміністративного правопорушення для належного дооформлення.
– Особливості розгляду справ щодо виселення з житлового приміщення ( розмежування між примусовим виселенням та визнанням особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням на підставі Житлового кодексу України та спорами про усунення перешкод у користуванні житловим будинком на підставі Цивільного кодексу України).
– Управління залою судового засідання.
– Проблемні питання, які виникають під час розгляду судами кримінальних справ щодо злочинів проти власності.
– Проблемні питання, які виникають під час розгляду судами кримінальних справ щодо злочинів проти життя і здоров’я.
– Відкриття провадження у цивільній справі. Підготовка цивільних справ до судового розгляду. Дії судді при підготовці цивільних справ до судового розгляду.
– Підстави відповідальності за завдану моральну шкоду. Докази і доказування при розгляді цивільних справ про відшкодування моральної та матеріальної шкоди.
– Процесуальні аспекти забезпечення позову та забезпечення доказів в цивільному процесі України
– Деякі питання судового розгляду трудових спорів.
– Особливості розгляду сімейних спорів.
– Негласні слідчі дії. Розмежування повноважень слідчого судді місцевого суду та слідчого судді апеляційного суду. Стандарти та процесуальні вимоги для вирішення клопотань щодо надання дозволу на проведення слідчих дій.
– Оцінка доказової інформації, отриманої в результаті оперативно-розшукової діяльності з позиції їх належності та допустимості. Роль слідчого судді у забезпеченні доступу до доказів. Тимчасове вилучення речей та документів.
– Новели вітчизняного антикорупційного законодавства (системний аналіз).
– Кримінологічний аспект політичної злочинності.
– Проблемні питання, пов’язані зі спадковими правовідносинами. Особливості спадкування майна за відсутності правовстановлюючих документів.
– Проблемні питання судового розгляду та постановлення вироку в кримінальних справах.
– Кримінальне провадження на підставі угод.
– Повноваження слідчого судді.
– Судовий розгляд в суді першої інстанції.
– Судова практика розгляду справ про захист права власності: застосування законодавства при розгляді справ про визнання правочинів недійсними.
– Способи захисту права власності.
– Особливості психічних розладів, що впливають на здатність особи усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
Після закінчення підготовки кожному судді, який її пройде, буде вручено Сертифікат Національної школи суддів України.