Національна школа суддів України

17–21 лютого 2014 р., м. Київ. Підготовка спеціалістів кадрового забезпечення місцевих та апеляційних судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської, Чернігівської областей та міста Києва.

17–21 лютого 2014 року в місті Києві Національна школа суддів України проводить підготовку спеціалістів кадрового забезпечення місцевих та апеляційних судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської, Чернігівської областей  та міста Києва.  

У конференц-залі Київського апеляційного адміністративного суду вітальними словами підготовку відкрив начальник відділу організації спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді  Національної школи суддів України, суддя Вищого адміністративного суду України у відставці, заслужений юрист України Олександр Гашицький.

Для проведення підготовки запрошено суддю Верховного Суду України, заслуженого юриста України Єлизавету Ковтюк, начальника відділу (керівника прес-служби) Верховного Суду України Людмилу Момот, заступника начальника управління кадрової роботи Верховного Суду України Ольгу Макаренко, завідувача сектору проведення спеціальної перевірки управління кадрової роботи Верховного Суду України
Оксану Насушну, начальника відділу з питань запобігання та протидії корупції управління з питань правоохоронної роботи, запобігання та протидії корупції апарату виконавчого органу Київської міської ради Київської міської державної адміністрації Геннадія Гончарука, начальника відділу експертизи тимчасової непрацездатності та надання матеріального забезпечення Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Наталію Драганчук,  начальника відділу з питань ведення кадрової роботи та державної служби Державної судової адміністрації України Наталію Оленченко, головного спеціаліста сектору міжнародного співробітництва та взаємодії із засобами масової інформації Державної судової адміністрації України Ольгу Какауліну, т. в. о. начальника відділу по роботі з персоналом, викладача Національної школи суддів України Олега Цимбалюка, доцента кафедри криміналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидата юридичних наук Наталію Ахтирську,  доцента кафедри культури української мови Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, кандидата філологічних наук Оксану Кабиш, головного спеціаліста відділу підготовки суддів та працівників апаратів судів Національної школи суддів України Наталію Бойко.

Під час занять буде вивчено такі питання:

– Загальні правила ведення судового діловодства в  судах. Дотримання вимог Інструкції з діловодства.

– Порядок  надання матеріального забезпечення. Соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (листи непрацездатності, робота комісії з соціального страхування, обчислення страхового стажу).

– Психологія діяльності працівника апарату суду. Засоби оптимізації міжособистісних стосунків працівників апарату суду: взаємовідносини судді з помічником судді, секретарем судового засідання.   

– Запобігання ефекту професійного вигорання. Психологічні і методологічні основи уникнення (подолання) конфліктних ситуацій у колективі апарату суду.

– Праця та відпочинок жінок згідно з КЗпП України, Закону України “Про відпустки”. Порядок надання соціальних відпусток, ст. 19 Закону України “Про відпустки”. Надання та компенсація відпусток суддям, працівникам апарату суду (основних, додаткових, за вислугу років). Організація роботи по виконанню вимог Закону України “Про охорону праці”. Порядок ведення особових справ та трудових книжок суддів, працівників апарату суду. Порядок вилучення особової справи звільненого працівника з архіву у разі повернення його на роботу. Оформлення, внесення і зміна записів, облік та зберігання. Типові помилки, які допускаються під час внесення записів до трудових книжок та порядок їх виправлення. Суддівська винагорода. Стаж роботи на посаді судді, відпустки суддів.

– Новація антикорупційного законодавства. Декларування майна, доходів та видатків службових осіб як превентивний антикорупційний захід.

– Організація та проведення спеціальної перевірки осіб, що претендують на зайняття посад державних службовців в апараті суду.

– Роз’яснення меж дії Закону України “Про державну службу” відносно помічників суддів, передбачених в Законі України “Про судоустрій і статус суддів”. Роз’яснення процедури прийняття та звільнення з посади помічника судді. Нормативно-правові підстави такого звільнення. Проблемні питання у застосуванні  Положення про помічників суддів загальної юрисдикції, затвердженого рішенням Ради суддів України від 25.03.2011, прийняття і звільнення на період декретної відпустки основного працівника. Порядок формування посадових інструкцій для працівників апарату суду.

– Облік кадрів – Єдина інформаційна система обліку кадрів, особливості роботи з комп’ютерною програмою “Картка” та “Кадри”.  

– Статус начальників відділів, завідувачів секторами, головних спеціалістів місцевих та апеляційних судів загальної юрисдикції. Порядок  прийому та звільнення з посади згідно із Законом України “Про державну службу”. Вимоги, що пред’являються до осіб, призначених на ці посади. Умови проходження служби в судах. Умови оплати праці, матеріального, соціального та іншого забезпечення. Посадові інструкції, забезпечення їх виконання. Права та обов`язки, що покладаються на них. Відповідальність. Дисциплінарні заходи та звільнення. Оплата праці слідчих суддів та працівників апарату судів в понадурочний час, святкові та вихідні дні.

– Етичні основи судової діяльності. Особистісна та професійна етика працівників апарату суду. Застосування правил поведінки працівників суду, затверджених рішенням Ради суддів України від 6 лютого 2009 року № 33.

– Антикорупційне законодавство: міжнародні стандарти та їх запровадження в  Україні.

– Українське ділове мовлення.

– Мистецтво правового письма та процесуального документування.

– Організація роботи кадрової служби. Особливості складання та правила ведення кадрових документів. Штатний розпис: розроблення, затвердження, введення в дію. Порядок формування посадових інструкцій працівників апарату суду. Кадрове діловодство в суді. Система оцінки персоналу та її види. Модель комплексної оцінки персоналу. Атестація персоналу. Мотивація та стимулювання персоналу. Порядок проведення службових перевірок та розслідувань стосовно державних службовців.

– Вивчення основних положень Закону України “Про державну службу”. Проходження державної служби в органах судової влади. Прийняття на роботу державних службовців. Особливості прийняття на державну службу, порядок проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців. Вимоги до складання автобіографії та особової картки П-2ДС).  Обчислення загального стажу  державної служби. Порядок обчислення стажу суддям, державним службовцям та службовцям,  в тому числі який дає право на одержання надбавки за вислугу років, додаткової відпустки, пенсії. Соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (листки непрацездатності, робота комісії із соціального страхування, обчислення страхового стажу).

– Комунікації в судовій владі. Проблеми підвищення авторитету судової влади в українському суспільстві. Судова влада та ЗМІ: забезпечення об’єктивного і неупередженого висвітлення діяльності суду.  

– Організація роботи зі зверненнями громадян. Специфіка розгляду заяв, звернень, скарг громадян у суді. Порядок прийняття та розгляду судових звернень громадян та здійснення контролю за їх розглядом. Закон України “Про звернення громадян”.

Після закінчення підготовки кожному слухачу, який її пройде, буде вручено Сертифікат Національної школи суддів України.