Національна школа суддів України

Підготовка керівників апаратів місцевих та апеляційних судів. 26–30 листопада 2012 р. м. Дніпропетровськ.

26–30 листопада 2012 року в місті Дніпропетровську місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку керівників апаратів місцевих та апеляційних судів.


Для проходження навчання прибуло 17 керівників апаратів місцевих та апеляційних судів Дніпропетровської, Запорізької та Кіровоградської областей.


Вітальними словами підготовку відкрила директор Дніпропетровського регіонального відділення Національної школи суддів України Баштанник А.Г.


Для проведення підготовки викладачами запрошені судді у відставці Коняєв Дмитро Іванович та Преда Дмитро Ілліч, начальник територіального управління Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області Ігнатьєва Ганна Вячеславівна, заступник начальника територіального управління Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області Москалець Аліна Петрівна, в.о. заступника начальника управління державної служби Головдержслужби України в Дніпропетровській області Набоков Анатолій Володимирович,  завідувач сектору консультативно–правової роботи відділу організаційно–кадрової роботи та документообігу Паршин Дмитро Феліксович, начальник відділу організаційного забезпечення діяльності судів, судової статистики та інформаційних технологій територіального управління Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області Карпеко Євгенія Володимирівна, заступник начальника відділу організаційного забезпечення діяльності судів, судової статистики та інформаційних технологій територіального управління Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області Нескоромна Ірина Петрівна, керівник апарату Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська Марчук Марина Володимирівна, старший викладач кафедри практичної психології Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля Єрмолаєва Тетяна Василівна, викладач відділу підготовки суддів та працівників апаратів судів Національної школи суддів України, кандидат юридичних наук Кохан Ганна Леонідівна, суддя Бабушкінського районного суду  м. Дніпропетровська Чулінін Дмитро Георгійович.


Під час навчання будуть вивчені такі актуальні теми:

-  Антикорупційне законодавство: міжнародні стандарти та їх запровадження в Україні. Виконання вимог Закону України “Про засади запобігання та протидії корупції”.

- Європейська система захисту прав людини. Застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини в національній судовій практиці. Закон України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини”. Правові позиції Європейського суду з прав людини, викладені в рішеннях ЄСПЛ, які набули статусу остаточних.

- Застосування договорів про правову допомогу з іншими державами. Застосування міжнародних актів у правосудді. Шляхи вирішення питань, які виникають при застосуванні міжнародних договорів та законодавства інших держав.

- Правове регулювання організації діяльності місцевих загальних судів. Досвід. Новації. Сучасні технології управління персоналом. Підготовка і прийняття управлінських рішень. Організаційне керівництво діяльністю суду, його поняття і форми. Планування роботи суду. Заходи, спрямовані на підвищення контролю за дотриманням чинного законодавства України. Розмежування адміністративних функцій між головою суду, його заступником та керівником апарату відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”. Взаємодія голови суду з керівником апарату суду з питань організації діяльності суду та діловодства. Практика розподілу обов’язків у судах. Умови оплати праці, матеріального, соціального та іншого забезпечення працівників суду. Державний захист суддів, працівників апарату суду та осіб, які беруть участь у судочинстві.

- Судове адміністрування. Порядок взаємодії суду з органами державної влади з питань, які вимагають фінансових витрат (ремонт будинків, виготовлення додаткових пристосувань, тощо). Основи фінансово–планової діяльності та фінансово–податкової звітності суду. Порядок складання бюджетного запиту на рік. Порядок придбання товарів та послуг за бюджетні кошти. Відшкодування витрат на відрядження в межах України; норми витрат. Організація обліку матеріальних цінностей.

- Особливості застосування положень Закону України “Про державну службу”.

- Умови та порядок прийняття на службу, проходження служби в судах.

- Доступ до правосуддя і обслуговування користувачів. Адміністративна складова управління проходження справ у судах

- Загальні положення судового розгляду за новим Кримінальним процесуальним кодексом України.

- Організація роботи зі зверненнями громадян у місцевих та апеляційних судах. Специфіка роботи зі зверненнями громадян. Порядок прийняття та розгляду судових звернень громадян та здійснення контролю за їх розглядом. Закон України “Про звернення громадян”. Розмежування звернень (запитів) відповідно до Закону України “Про звернення громадян” та Закону України “Про доступ до публічної інформації”. Забезпечення доступу громадськості до рішень суду.

- Загальні правила ведення судового діловодства в місцевих та апеляційних судах. Передача справ на архівне зберігання. Дотримання вимог Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах. Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затверджене рішенням Ради суддів України 26.11.2010 р. № 30.

- Загальна характеристика судової статистики в Україні. Організація  обліково–статистичної роботи в місцевих загальних судах.

- Судова влада та ЗМІ: забезпечення об’єктивного і неупередженого висвітлення діяльності загальних судів. Проблеми підвищення авторитету судової влади в українському суспільстві. Моделювання проведення в залі судового засідання фото- і кінозйомки, відео-, звукозапису зі застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання по радіо і телебаченню. Взаємодія зі ЗМІ, організація судового процесу, на якому присутні представники ЗМІ. Психологія діяльності працівника апарату суду. Засоби оптимізації міжособистісних стосунків працівників апарату суду. Психологічні та суспільні фактори, їх вплив на здійснення судочинства в судах. Запобігання ефекту професійного вигорання.

- Етичні основи судової діяльності та професійна етика працівників апарату суду. Застосування правил поведінки працівників суду, затверджених рішенням Ради суддів України від 6 лютого 2009 року № 33.


Після закінчення навчання кожному керівнику апарату суду, який пройшов підготовку, буде вручено Сертифікат Національної школи суддів України.


Організаційні заходи щодо проведення підготовки забезпечено Дніпропетровським регіональним відділенням Національної школи суддів України (директор – Баштанник Алла Григорівна).