Докази і доказування у кримінальному провадженні в суді першої інстанції
19 травня 2016 року в місті Дніпропетровську місцевим регіональним відділенням Національної школи суддів України проведено тренінг на тему: “Докази і доказування у кримінальному провадженні” в межах підготовки суддів місцевих загальних судів, обраних на посаду судді безстроково.
У тренінгу взяли участь 48 суддів місцевих загальних судів Дніпропетровської, Донецької, Запорізької та Кіровоградської областей.
Відкриваючи тренінг, директор Дніпропетровського регіонального відділення України Алла Баштанник підкреслила актуальність теми заходу та представила слухачам викладачів: заступника голови Апеляційного суду Дніпропетровської області Ірину Живоглядову та суддів цього ж суду Тетяну Стуковенкову і Олену Джерелейко.
На початку тренінгу судді визначили проблеми, що найчастіше виникають у суддів під час доказування у кримінальному провадженні в суді першої інстанції.
Під час проведення тренінгу судді обговорили поняття належності та допустимості доказів, питання допустимості доказів, які не були відкриті іншій стороні кримінального провадження після закінчення досудового слідства, розглянули практику Європейського суду з прав людини та її використання під час оцінки доказів.
Значну частину тренінгу було приділено питанню щодо викладення обґрунтування та оцінки доказів у судових рішеннях, викладення мотивування щодо доказів при написанні обвинувального та виправдувального вироків, можливості переоцінки доказів під час апеляційного перегляду.
Тренінг проходив із застосуванням інтерактивних методів навчання: інтерактивних лекцій, перегляду фільму, презентацій Power Point, дискусій, обговоренню ситуативних завдань тощо.
Після закінчення тренінгу було проведено анкетне оцінювання слухачів та, традиційно, з метою зворотного зв’язку, – анкетне опитування слухачів, які брали участь у тренінгу.