Сучасні форми та методи роботи судового розпорядника
11–13 червня 2018 року в місті Києві Національна школа суддів України проводить підготовку судових розпорядників місцевих та апеляційних судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської, Чернігівської областей та міста Києва.
Розпочинаючи підготовку, тренер-інструктор із надання медичної допомоги Іван Павлишин проведе практичні заняття, під час яких судові розпорядники навчаться надавати домедичну допомогу відвідувачам суду, приведенню потерпілої особи у відновне положення до прибуття бригади швидкої допомоги, розрізняти перші ознаки інфаркту, інсульту, епілепсії, дізнаються про рани різної класифікації та кровотечі.
Заступник начальника управління кадрової роботи – начальник відділу організаційного забезпечення проходження державної служби та антикорупційного моніторингу Верховного Суду України Оксана Комар обговорить з учасниками питання політики управління конфліктами інтересів у розумінні Закону України “Про запобігання корупції”, корупційних проявів, їх запобігання та відповідальності, а також, використовуючи інфографіку, розгляне основні положення Закону України “Про державну службу”, умови проходження служби в судах, оплати праці, матеріального, соціального та іншого забезпечення, дисциплінарної відповідальності працівників суду згідно з трудовим законодавством. На завершення заняття слухачі дізнаються про досвід держслужби країн Європейського Союзу.
На ситуативних прикладах, аналізуючи надзвичайні події, які відбувалися в судах України за останні роки, суддя Авдіївського районного суду Донецької області Олена Панченко розповість про порядок дій судового розпорядника в надзвичайних ситуаціях, сучасні методи й форми роботи, які можуть покращити якість виконання службових обов’язків судового розпорядника, та про основи психологічної взаємодії судового розпорядника під час індивідуальної роботи з особами, які перебувають у порушеному емоційному стані чи мають ознаки неконтрольованої поведінки.
Проблематику попередження та вирішення конфліктних ситуацій у судах, спілкування з агресивно налаштованими відвідувачами суду, взаємодії судових розпорядників із керівництвом суду та правоохоронними органами, основи психології професійного спілкування працівників апарату суду, психогігієни та психопрофілактики в судовій діяльності висвітлить кандидат психологічних наук, доцент, експерт-психолог Олег Назаров.
Судові розпорядники поділяться власним досвідом вирішення конфліктів, виконають практичні вправи й обговорять проблеми, з якими стикаються у професійній діяльності.
Свої враження від участі в підготовці слухачі висловлять під час підведення підсумків і заповнення анкети опитування.
Повний текст програми підготовки розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка працівників апаратів судів”.