Національна школа суддів України

31 березня – 11 квітня 2014 р. м. Дніпропетровськ. Підготовка суддів місцевих господарських судів.

31 березня – 11 квітня 2014 року в місті Дніпропетровську місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку суддів місцевих господарських судів.

Для проходження підготовки прибув 21 суддя місцевих господарських судів Дніпропетровської, Кіровоградської та Луганської областей, з них 13 суддів, яких призначено на посаду судді вперше, та 8 суддів,  яких обрано на посаду судді безстроково.

Вітальними словами підготовку відкрила директор Дніпропетровського регіонального відділення Алла Баштанник.

Для проведення підготовки викладачами запрошені  судді Дніпропетровського апеляційного господарського суду Ольга Виноградник, Олена Березкіна, Ганна Дмитренко, Оксана Чус, Тетяна Верхогляд, Ігор Кощеєв, Наталія Пархоменко, Володимир Крутовських, Ірина Широбокова, Олексій Іванов, Павло Павловський, Олена Лисенко, Любов Чимбар, Вадим Кузнецов, Ірина Тищик, Любов Коваль, Алла Прокопенко, Ірина Кузнецова, Антон Чередко, Олександр Євстигнеєв, Любов Коваль, Ігор Подобєд, Іван Науменко, Володимир Прудніков, Олена Джихур та судді, які мають звання кандидата юридичних наук, Людмила Білецька та Ігор Вечірко.

Під час занять буде вивчено такі питання:

-  Антикорупційне законодавство: міжнародні стандарти та їх запровадження в Україні. Застосування Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”. Відповідальність суддів за вчинення корупційного правопорушення.

-  Конституційно-правові засади здійснення правосуддя в Україні. Практичні питання застосування Конституції України при здійсненні правосуддя. Конституційно-правові засади здійснення правосуддя в Україні.

- Постанова Пленуму Верховного Суду України № 9 від 01.11.1996 “Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя”. Рішення Конституційного Суду України в судовій практиці.

-  Дії судді при підготовці справи до розгляду.

-  Проблемні питання, що виникають при обранні та застосуванні запобіжних заходів і заходів забезпечення позову.

-  Особливості розгляду спорів з позадоговірних відносин та проблеми, що виникають при їх вирішенні.

-  Судова практика розгляду скарг на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби.

- Проблемні питання застосування Закону України “Про виконавче провадження” при розгляді скарг на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби.

-  Проблемні питання розгляду спорів, що виникають із земельних правовідносин. Судова практика щодо вирішення спорів у сфері землекористування.

-  Повноваження господарського суду щодо прийняття рішення відповідно до статті
83 Господарського процесуального кодексу України.

-  Питання, що виникають при поверненні позовної заяви, відмови в її прийнятті, залишенні позову без розгляду, припиненні та зупиненні провадження у справі.

-  Судова практика у спорах, що виникають з орендних відносин.

-  Питання, що виникають при виконанні рішень та ухвал господарських судів (відстрочка, розстрочка, зміна способу та порядку виконання рішення, ухвали, внесення виправлень до наказу, визнання наказу таким, що не підлягає виконанню, поворот виконання рішення тощо).

-  Розгляд господарських спорів щодо права власності та проблеми, що виникають при їх вирішенні.

-  Розгляд господарськими судами корпоративних спорів та проблеми, що виникають при їх вирішенні. Корпоративні права неповнолітніх осіб.

- Розмежування трудових та корпоративних спорів у справах, пов’язаних з рішенням про обрання, звільнення, відкликання керівників та інших посадових осіб товариства.

-  Питання перегляду рішень, ухвал господарських судів за нововиявленими обставинами.

-  Порядок обчислення процесуальних строків у господарському процесі. Набрання законної сили судовими рішеннями та ухвалами. Відновлення та продовження процесуальних строків. Питання, що виникають в господарському процесі при продовженні строків вирішення спорів за заявами сторін.

-  Деякі питання застосування Закону України “Про судовий збір”: визначення розміру, порядок сплати та повернення судового збору, його відстрочення та розстрочення, зменшення розміру та звільнення від сплати судового збору. Визначення розміру сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи, послуги перекладача та адвоката. Інші витрати, пов’язані з розглядом справи.

-  Підвідомчість та підсудность справ господарським судам.

-  Розгляд спорів, пов’язаних з укладанням, зміною, виконанням, розірванням договорів, визнанням їх недійсними, та проблеми, що виникають при їх вирішенні. Розгляд спорів, що виникають при укладенні або виконанні договорів про спільну діяльність.

- Особливості судових експертиз. Питання їх призначення і проведення. Обов’язкове призначення експертизи. Напрямки розвитку судової експертизи.

-  Особливості розгляду справ про банкрутство.

-  Теоретичні та практичні проблеми застосування договірного права в господарській практиці.

- Господарські зобов’язання. Виконання та припинення зобов’язань. Відповідальності за порушення грошового зобов’язання.

-  Проблеми судової практики, пов’язаної зі застосуванням антимонопольного законодавства.

-  Деякі питання участі у справі окремих учасників судового процесу (прокурора, судового експерта тощо). Судова практика представництва прокурором у суді інтересів держави. Залучення до участі у справі іншого відповідача. Заміна неналежного відповідача. Процесуальне правонаступництво. Статус перекладача у господарському процесі. 

- Процесуально-правові та практичні проблеми перегляду рішень місцевих господарських судів в апеляційному порядку та шляхи їх вирішення. Аналіз порушень норм матеріального та процесуального права у скасованих ухвалах та рішеннях господарських судів.

-  Проблеми погашення вимог кредиторів у процесі розпорядження майном боржника у справах про банкрутство.

-  Судова практика Верховного Суду України з питань застосування законодавства про банкрутство.

-  Проблемні питання, що виникають при вирішенні спорів із виконання кредитних договорів та інших спорів у сфері кредитних правовідносин.

-  Проблемні питання, що виникають при розгляді судових спорів, пов’язаних із договорами іпотеки та договорами поруки.

- Питання, що виникають при провадженні у справах про оскарження рішень третейських судів та про видачу виконавчих документів на примусове виконання рішень третейських судів.

-  Судова практика застосування господарськими судами статті 376 Цивільного кодексу України (спори, пов’язані із здійсненням самочинного будівництва).

-  Питання доказування в господарському процесі (питання формалізації електронних доказів, преюдиційності судових актів тощо).

-  Особливості розгляду спорів, що виникають із договорів перевезення, надання транспортних послуг та проблеми, що виникають при їх вирішенні.

Після закінчення підготовки кожному судді, який її пройде, буде вручено Сертифікат Національної школи суддів України.


Організаційні заходи щодо проведення підготовки забезпечено Дніпропетровським регіональним відділенням Національної школи суддів України (директор – Алла Баштанник).