4–8 листопада 2013 р. м. Дніпропетровськ. Підготовка старших секретарів і секретарів місцевих загальних судів, головних і провідних спеціалістів місцевих та апеляційних судів загальної юрисдикції
4–8 листопада 2013 року місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку старших секретарів і секретарів місцевих загальних судів, головних і провідних спеціалістів місцевих та апеляційних судів загальної юрисдикції.
Для проходження підготовки прибуло 25 слухачів з Дніпропетровської, Запорізької та Кіровоградської областей.
Вітальними словами підготовку відкрила директор Дніпропетровського регіонального відділення Національної школи суддів України Баштанник Алла Григорівна.
Для проведення підготовки викладачами запрошені – суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Перекопський Микола Миколайович, судді Запорізького окружного адміністративного суду Мінаєва Катерина Володимирівна та Горобцова Ярослава Володимирівна, суддя Апеляційного суду Дніпропетровської області у відставці Преда Дмитро Ілліч, суддя Кіровського районного суду м. Дніпропетровська у відставці Коняєв Дмитро Іванович, працівники територіального управління Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області: заступник начальника Москалець Аліна Петрівна; начальник відділу документування, організаційного забезпечення діяльності та безпеки судів Карпеко Євгенія Володимирівна, начальник відділу кадрової роботи Пунько Олена Миколаївна та завідувач юридичного сектору Савчук Оксана Миколаївна, старший викладач кафедри практичної психології Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля Єрмолаєва Тетяна Василівна, начальник кафедри цивільного права та процесу Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук Коваленко Андрій Васильович.
Під час занять буде вивчено такі теми:
- Європейська система захисту прав людини. Застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини в національній судовій практиці. Закон України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини”. Правові позиції Європейського суду з прав людини, викладені в рішеннях Європейського суду з прав людини, які набули статусу остаточних.
- Антикорупційне законодавство: міжнародні стандарти та їх запровадження в Україні. Виконання вимог Закону України “Про засади запобігання та протидії корупції”.
- Судова влада та засоби масової інформації: забезпечення об’єктивного і неупередженого висвітлення діяльності загальних судів. Проблеми підвищення авторитету судової влади в українському суспільстві. Взаємодія зі засобами масової інформації, організація судового процесу, на якому присутні представники засобів масової інформації. Моделювання проведення судових засідань при допуску до судового процесу засобів масової інформації. Роз’яснення положень Закону України “Про інформацію” в частині організації діяльності судів.
- Організація діяльності канцелярії по виконанню покладених на неї задач і функцій. Розподіл обов’язків між працівниками канцелярії суду. Виконавча дисципліна. Дисциплінарні заходи та звільнення. Організація контролю за виконанням розпоряджень голови суду та головуючого, взаємодії з працівниками апарату суду.
- Адміністративна юрисдикція і підсудність адміністративних справ. Проблеми розмежування юрисдикції між адміністративними та загальними місцевими судами.
- Практика вирішення спорів, що виникають при прийнятті, проходженні та звільненні з публічної служби.
- Загальні правила ведення судового діловодства в місцевих загальних та апеляційних судах. Передача справ на архівне зберігання. Дотримання вимог Інструкції з діловодства в місцевих загальних та апеляційних судах. Застосування і використання в роботі Інструкції з діловодства, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 27.06.2006 № 68, зі змінами та доповненнями. Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затверджене Рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 № 30.
- Застосування і використання в роботі Інструкції з діловодства, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 27.06.2006 № 68, зі змінами та доповненнями. Формування та ведення номенклатури справ у суді. Ведення загального діловодства в комп’ютерній програмі Д-3. Реєстрація, облік судових справ за встановленим переліком індексів. Ведення журналів та алфавітних покажчиків. Порядок реєстрації справ і матеріалів. Особливості реєстрації в обліково-інформаційних картках адміністративних справ у разі роз’єднання однієї чи декількох, поєднаних в одне провадження, позовних вимог; у разі об’єднання адміністративних справ в одну. Забезпечення складання статистичних звітів. Заповнення обліково-статистичних карток в електронному вигляді. Порядок реєстрації в Системі вхідної кореспонденції, в тому числі документів, надісланих електронною поштою, факсимільним зв’язком, а також телеграм, що надходять до суду заяв, скарг, документів з питань діяльності суду. Облік та зберігання судових справ, облік цінностей, їх інвентаризація. Облік виконавчих документів, які передаються для виконання до Державної виконавчої служби.
- Психологія діяльності працівників апаратів судів. Психологія взаємостосунків з громадянами. Засоби оптимізації міжособистісних стосунків працівників апарату суду та подолання конфліктних ситуацій. Психологічні та суспільні фактори, їх вплив на здійснення судочинства в судах. Шляхи вирішення та попередження конфліктів у спілкуванні між працівниками суду, між працівниками суду та відвідувачами суду.
- Етичні основи судової діяльності та професійна етика працівників апарату суду. Застосування правил поведінки працівників суду, затверджених рішенням Ради суддів України від 6 лютого 2009 року № 33.
- Українське ділове мовлення. Мистецтво правового письма та процесуального документування. Складання процесуальних документів. Етика ділового мовлення.
- Організація роботи суду з питань виконання Закону України “Про звернення громадян”, реєстрація та облік звернень громадян. Специфіка розгляду заяв, звернень, скарг громадян в суді. Розмежування звернень (запитів) відповідно до Закону України “Про звернення громадян” та Закону України “Про доступ до публічної інформації”. Забезпечення доступу громадськості до рішень суду.
- Статус старших секретарів та секретарів місцевих та апеляційних судів. Порядок прийому та звільнення з посади старших секретарів та секретарів згідно із Законом України “Про державну службу” Вимоги, що пред’являються до осіб, призначених на посади старших секретарів та секретарів. Умови проходження служби в судах. Умови оплати праці, матеріального, соціального та іншого забезпечення. Посадові інструкції старших секретарів та секретарів, забезпечення їх виконання. Права та обов’язки, що покладаються на старших секретарів та секретарів. Відповідальність судових розпорядників. Дисциплінарні заходи та звільнення.
- Новели Кримінального процесуального кодексу України та проблемні питання практики застосування його норм.
- Використання технічних засобів в роботі суду. Фіксація судового процесу за допомогою технічних засобів. Практичне використання системи комплексного інформаційного забезпечення “ЛІГА: ЗАКОН”.
- Особливості судового розгляду цивільних справ.
- Адміністративна складова управління проходження справ в судах. Оптимізація робочого часу в канцелярії суду (піраміда успіху в управлінні часом).
- Історичні моменти формування судочинства в Україні.
- Практичні питання застосування Конституції України при здійсненні правосуддя.
Після закінчення підготовки кожному слухачу, який її пройде, буде вручено Сертифікат Національної школи суддів України.
Організаційні заходи щодо проведення підготовки забезпечено Дніпропетровським регіональним відділенням Національної школи суддів України (директор – Баштанник Алла Григорівна).