4–8 листопада 2013 р. м. Львів. Підготовка секретарів судового засідання місцевих та апеляційних загальних судів
4–8 листопада 2013 року в місті Львові місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку секретарів судового засідання місцевих та апеляційних загальних судів.
Для проходження підготовки прибуло 35 секретарів судового засідання місцевих та апеляційних загальних судів Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Рівненської областей.
Вітальними словами підготовку відкрила директор Львівського регіонального відділення НШС України Слюсар Людмила Антонівна.
Для проведення підготовки запрошені: суддя Апеляційного суду Львівської області Бермес Ігор Володимирович, головний психолог Західно-українського центру “Жіночі перспективи” Бєляєва Світлана Яківна, головний спеціаліст Львівського регіонального відділення Національної школи суддів України Польна Оксана Орестівна, помічник начальника управління МВС України у Львівській області, викладач Львівського регіонального відділення Національної школи суддів України Сопільник Любомир Іванович, провідний спеціаліст юридичного сектору Територіального управління Державної судової Адміністрації України у Львівській області Гладишева Христина Володимирівна, головний спеціаліст з інформаційних технологій Територіального управління Державної судової Адміністрації України в Львівській області Бадзян Андрій Ігорович, помічник судді Апеляційного суду Львівської області Олещук Мар’яна Михайлівна, помічники суддів Галицького районного суду м. Львова Карпова Ольга Володимирівна та Чопик Ольга Петрівна, помічник судді Сихівського районного суду м. Львова Назарко Ольга Богданівна.
Під час проведення занять буде вивчено такі питання:
- Судова влада та ЗМІ: забезпечення об’єктивного і неупередженого висвітлення діяльності загальних судів. Проблеми підвищення авторитету судової влади в українському суспільстві. Взаємодія зі ЗМІ, організація судового процесу, на якому присутні представники ЗМІ. Моделювання проведення судових засідань при допуску до судового процесу засобів масової інформації. Роз’яснення положень Закону України “Про інформацію” в частині організації діяльності судів.
- Вимоги, порядок оформлення судових справ та передача їх до канцелярії суду. Направлення справ із скаргами (поданнями) до судів вищих інстанцій. Порядок передачі фонограми судового засідання до суду апеляційної та касайної інстанції.
- Етичні основи судової діяльності та професійна етика працівників апарату суду. Застосування правил поведінки працівників суду, затверджених рішенням Ради суддів України від 6 лютого 2009 року № 33.
- Організація роботи суду з питань виконання Закону України “Про звернення громадян”, реєстрація та облік звернень громадян. Специфіка розгляду заяв, звернень, скарг громадян в суді. Порядок прийняття та розгляду судових звернень громадян та здійснення контролю за їх розглядом. Специфіка реєстрації заяв, скарг, пропозицій громадян. Особливості звернень суду України зі судовим дорученням до іноземного суду.
- Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації та інформації, що становить суспільний інтерес, відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації” від 13 січня 2011 року № 2939 – VI.
- Використання технічних засобів в роботі суду. Фіксація судового процесу за допомогою технічних засобів. Фіксація судового процесу під час проведення відео конференції. Застосування Інструкції про порядок роботи з технічними засобами фіксування судового процесу, затвердженої наказом ДСА України від 20.09.2012 року №108.
- Практичне використання системи комплексного інформаційного забезпечення “ЛІГА: ЗАКОН”.
- Статус секретарів судового засідання місцевих загальних та апеляційних судів. Порядок прийому та звільнення з посади секретарів судового засідання згідно із Законом України “Про державну службу” Вимоги, що пред’являються до осіб, призначених на посади секретарів судового засідання. Умови проходження служби в судах. Умови оплати праці, матеріального, соціального та іншого забезпечення. Посадові інструкції секретарів судового засідання, забезпечення їх виконання. Організація робочого часу секретаря судового засідання. Етапи роботи секретаря судового засідання в період робочого дня. Оптимізація робочого часу. Дії секретарів судового засідання в екстремальних ситуаціях, їх взаємодія з іншими працівниками суду. Організація контролю за виконанням секретарями судових засідань розпоряджень голови суду та головуючого.
- Європейська система захисту прав людини. Застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини в національній судовій практиці. Захист права власності в практиці Європейського суду з прав людини в Україні (ст.1 протоколу № 1 до ЄКПЛ зі змінами, внесеними Протоколом № 11). Порядок виконання рішень Європейського суду з прав людини в Україні. Закон України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини”. Правові позиції Європейського суду з прав людини, викладені в рішеннях ЄСПЛ, які набули статусу остаточних.
- Адаптація національного законодавства до міжнародних норм і стандартів. Судочинство України в порівнянні з правом Європейського Союзу. Упровадження європейських стандартів з прав людини в українське судочинство.
- Цивільна юрисдикція. Правила визначення підсудності справ. Виключна підсудність. Особливості судового розгляду цивільних справ. Судова практика розгляду справ окремого провадження.
- Антидискримінаційне законодавство та практика його застосування. Вивчення аспектів застосування положень Конвенції ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок.
- Українське ділове мовлення. Мистецтво правового письма та процесуального документування. Складання процесуальних документів. Етика ділового мовлення.
- Психологія діяльності працівника апарату суду. Засоби оптимізації міжособистісних стосунків працівників апарату суду: взаємовідносини судді з помічником судді, секретарем судового засідання. Психологічні та суспільні фактори, їх вплив на здійснення судочинства в судах. Психологія поведінки секретаря судового засідання у спілкуванні зі сторонами, які не обізнані з особливостями процесуального законодавства. Шляхи вирішення та попередження конфліктів у спілкуванні між працівниками суду та відвідувачами суду. Запобігання ефекту професійного вигорання.
- Злочини проти громадського порядку та моральності. Судовий розгляд справ щодо злочинів проти правосуддя.
- Поняття підсудності цивільних справ. Направлення справ за підсудністю для розгляду по суті.
Після закінчення періодичного навчання всім слухачам, які його пройдуть, буде вручено Сертифікат Національної школи суддів України.
Організаційні заходи щодо проведення семінару забезпечено Львівським регіональним відділенням Національної школи суддів України (директор – Слюсар Людмила Антонівна).