Адміністративна процедура в дії: судді обговорили особливості нового закону
29 січня 2025 року Національна школа суддів України за сприяння Проєкту Європейського Союзу “Право-Justice” провела семінар-практикум “Закони України “Про адміністративну процедуру” та “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про адміністративну процедуру”: зміст та особливості застосування”. У заході взяли участь 122 слухачі – судді та помічники суддів місцевих загальних, адміністративних і господарських судів.
Навчання розпочали вітальними виступами голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович, старший міжнародний експерт, керівник компоненту “Підтримка процесу євроінтеграції в секторі юстиції” Проєкту ЄС “Право-Justice” Віргіліюс Валанчюс та начальниця відділу підготовки викладачів (тренерів) Національної школи суддів України Любов Гончар.
Під час семінару-практикуму старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, заступник голови Правління Центру політико-правових реформ, національний експерт Проєкту ЄС “Право-Justice” Віктор Тимощук висвітлив питання визначення юрисдикції вирішення спорів, де застосовується Закон України “Про адміністративну процедуру”, а також практику його застосування в судах.
Суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді, доктор юридичних наук Володимир Бевзенко зосередив увагу слухачів на положеннях Закону України “Про адміністративну процедуру” та зазначив, що цей закон регулює адміністративно-правові відносини, однак існують винятки, коли його застосування не є формалізованим, але все ж воно має місце. “Відсутність чіткої формалізації – це виклик, з яким ще доведеться працювати, щоб визначити застосовність цього закону в адміністративно-правових відносинах”, – акцентував доповідач.
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду, доктор філософії в галузі права, доцент кафедри процесуального права Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Олег Анісімов ознайомив слухачів із судовою практикою застосування Закону України “Про адміністративну процедуру”.
Захід став важливим майданчиком для обміну досвідом та підвищення професійної компетенції суддів і помічників суддів. Особливу увагу було приділено обговоренню проблемних питань, що виникають під час застосування закону, а також розробленню рекомендацій щодо їх вирішення.