Актуальні аспекти врегулювання виборчих спорів
14 лютого 2019 року в місті Харкові місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України у співпраці з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES Україна) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) розпочало проведення дводенного тренінгу для суддів окружних та апеляційних адміністративних судів “Вибори Президента України 2019: окремі аспекти судового врегулювання спорів, пов’язаних з виборами”.
Тренінг відкрили заступник директора тестологічного центру, директор навчального курсу Михайло Цуркан, директор Харківського регіонального відділення Валентина Коржик і старший радник з юридичних питань IFES Україна Денис Ковриженко.
“Виборчі спори є однією з найбільш показових сфер діяльності українських судів, що дозволяє отримати уявлення про їх відповідність стандартам справедливого та неупередженого суду”, – зауважила Валентина Коржик.
Денис Ковриженко зазначив, що робота IFES в Україні спрямована на посилення спроможності громадянського суспільства здійснювати аналіз і просувати розв’язання ключових проблем доброчесності виборів.
Протягом двох днів модераторами будуть виступати заступник директора тестологічного центру Михайло Цуркан, судді Харківського окружного адміністративного суду Олена Ізовитова–Вакім та Андрій Бабаєв, доцент кафедри адміністративного права Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого Надія Писаренко.
Заняття першого дня тренінгу розпочалися із проведення базової оцінки знань слухачів і слухачок з використанням системи електронного опитування “клікерів”.
Михайло Цуркан звернув особливу увагу на міжнародні стандарти проведення демократичних виборів і принципи виборчого права.
Про актуальні питання адміністрування виборів і статусу офіційних спостерігачів на виборах, порядок ведення передвиборної агітації, актуальні аспекти розгляду справ, пов’язаних з проведенням голосування, підрахунку голосів, підведення підсумків голосування та результатів виборів доповіли Олена Ізовітова–Вакім та Андрій Бабаєв.
Тренер Надія Писаренко зробить загальний огляд правил розгляду виборчих спорів та обговорить із суддями актуальнні питання застосування положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Під час проведення тренінгу учасники та учасниці виконають низку практичних завдань, будуть працювати в малих групах, представники яких зроблять презентації результатів своєї роботи. На завершення занять присутні зможуть обмінятися думками з приводу теми тренінгу та отримати відповіді на свої запитання від досвідчених тренерів.
Після закінчення тренінгу кожен суддя, який брав участь у тренінгу, отримає Сертифікат Національної школи суддів України.