Антикорупційна культура державних службовців як спосіб протидії корупції
25–27 травня 2020 року Львівське регіональне відділення Національної школи суддів України в режимі онлайн проводить підготовку начальників та заступників начальників структурних підрозділів апаратів судів.
Підготовку відкрила очільниця Львівського регіонального відділення Оксана Польна, яка повідомила, що незважаючи на серйозну епідеміологічну ситуацію, Національна школа суддів України виконує вимоги Закону України “Про судоустрій та статус суддів” та вживає заходів для підготовки висококваліфікованих кадрів для системи правосуддя. “Формуючи програму підготовки для начальників та заступників начальників структурних підрозділів апаратів судів, ми намагалися вкласти в неї максимально прикладні та цікаві теми”, – зазначила директорка регіонального відділення.
Для проведення підготовки запрошено суддю, голову Бродівського районного суду Львівської області Ольгу Бородійчук, керівників апаратів апеляційних судів Оксану Підгайну, Любов Літенець та провідного спеціаліста Олену Захарчук, заступника начальника Територіального управління Державної судової адміністрації у Львівській області Марію Коник та експертів з інших галузей – Надію Дзеньдзюру, Ольгу Давид, Марту Чумало, Олену Кальбус та Тараса Лопушинського.
Програмою підготовки передбачено лекції з міжнародного та національного антикорупційного законодавства, огляд правил електронного декларування, розгляд питань щодо підстав та видів дисциплінарної відповідальності працівників апарату суду, особливостей організації роботи суду з питань виконання Закону України “Про звернення громадян” та Закону України “Про доступ до публічної інформації”, правового регулювання організаційної діяльності відділів судів.
Під час навчання належної уваги також буде приділено питанням управління персоналом та корпоративній культурі, ґендерним аспектам в організації роботи суду та внутрішньоособистісним конфліктам під час виконання професійних обов’язків. У програму підготовки включено інтерактивні лекції з правил комунікації із громадськістю та представниками засобів масової інформації, порядок дій і засоби безпеки в разі виникнення надзвичайної ситуації, а також питання щодо українського правопису.