Дискреційні повноваження – судовий контроль
22 листопада 2024 року Національна школа суддів України провела тренінг “Судовий контроль за реалізацією адміністративними органами дискреційних повноважень” для суддів і помічників суддів окружних та апеляційних адміністративних судів, помічників суддів Касаційного адміністративного суду.
Тренінг розроблено групою суддів, експертів та науковців під керівництвом начальниці відділу підготовки викладачів (тренерів) Національної школи суддів України Любові Гончар.
Навчання розпочав доктор юридичних наук, професор кафедри державно-правових дисциплін Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, член науково-консультаційної ради при Верховному Суді, член науково-консультаційної ради при голові Верховної Ради України Дмитро Лук’янець. Під час виступу викладач розкрив поняття дискреції та детально охарактеризував види дискреційних повноважень.
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Костянтин Кобилянський присвятив свою доповідь застосуванню Європейської Конвенції з прав людини та судовій практиці ЄСПЛ у справах щодо судового контролю за дискреційними повноваженнями адміністративних органів. Доповідач представив рекомендаційні документи Ради Європи, в яких містяться принципи, що приймаються всіма державами-членами як мінімальні спільні стандарти застосування повноважень органами публічної адміністрації (зокрема дискреційних) з метою дотримання прав, свобод та інтересів осіб.
Про судовий контроль за реалізацією адміністративними органами дискреційних повноважень у соціальних відносинах розповів суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Артур Савченко.
Судді Верховного Суду Володимир Бевзенко та Віталій Уркевич поділилися зі слухацькою аудиторією власним досвідом щодо ключових аспектів судової практики. Акцент було зроблено на загальних засадах судового контролю за дискреційними повноваженнями та судовому контролі в будівельній галузі, Законі України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям ЗУ “Про адміністративну процедуру” від 10 жовтня 2024 року № 4017-ІХ, який набрав чинності
15 листопада 2024 року та юрисдикційності спорів за участю адміністративного органу.
Під час тренінгу слухачі взяли участь в обговоренні під час “мозкового штурму” та попрацювали в групах над вирішенням практичних кейсів.
За підсумками тренінгу кожен слухач отримав Сертифікат Національної школи суддів України.