Дисциплінарна чи адміністративна: яка відповідальність має наступати за порушення конфлікту інтересів суддею?

8 листопада 2024 року в місті Києві ректор Микола Оніщук взяв участь у презентації результатів незалежного зовнішнього експертного дослідження застосування механізмів врегулювання конфлікту інтересів в діяльності суддів, організованій Програмою USAID “Справедливість для всіх” у співпраці з Радою суддів України.

У межах заходу відбулася фахова дискусія за участю суддів, національних експертів, представників Національного агентства з питань запобігання корупції, Офісу Генерального прокурора, Ради суддів України, Національної школи суддів України, асоціацій та проєктів міжнародної технічної допомоги.

У виступі М. Оніщук зупинився на питаннях пошуку шляхів врегулювання конфліктів інтересів між державними органами, зокрема переходу до практики спільних роз’яснень з метою усунення різних підходів. А також адміністративної відповідальності суддів за професійну діяльність, наголосивши, що подібна практика давно застаріла і суддя сьогодні має нести виключно дисциплінарну відповідальність за помилки чи порушення під час виконання своїх професійних обов’язків.

Ректор також підтримав ідею підготовки посібника з питань врегулювання процесуальних та позапроцесуальних конфліктів інтересів в діяльності суддів, запевнивши, що Національна школа суддів України готова долучитися до процесу розробки цього посібника та надалі активно використовувати його у навчальному процесі.

Від Національної школи суддів України участь у презентації також брала заступниця начальника відділу підготовки викладачів (тренерів) Тамара Закревська.