Ефективне самоврядування як гарантія незалежності правосуддя
5 грудня 2016 року ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук взяв участь у роботі конференції “Новий погляд на суддівське самоврядування”.
Метою заходу було обговорення в професійному середовищі питань, пов’язаних із суддівським самоврядуванням та судовим адмініструванням у світлі останніх змін до Конституції, та визначення шляхів підвищення ефективності роботи органів суддівського самоврядування.
У конференції взяли участь керівники Вищої ради юстиції, Ради суддів України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Державної судової адміністрації, а також судді, адвокати, науковці, вітчизняні та міжнародні експерти.
В рамках заходу відбулося обговорення міжнародних і європейських стандартів функціонування органів суддівського самоврядування, дотримання суддівської етики, судового адміністрування, а також визначення напрямів та механізмів налагодження ефективної співпраці між установами судової влади з іншими гілками влади.
У своєму виступі ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук розставив основні акценти щодо ролі і повноважень Вищої ради правосуддя та Ради суддів України у світлі конституційних та законодавчих змін.
Ректор відмітив, що завдяки потужній підтримціміжнародного співтовариства та проектів міжнародної технічної допомоги, яка надавалась судовій владі, Уряду, Парламенту, громадянському суспільству та народу України у здійсненні реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів, у цій царині вдалося досягти незворотних позитивних зрушень. Головне з них - усунення політичного впливу на процеси добору, призначення, кар’єрного просування та звільнення суддів. Однак, окрім законодавчого запровадження європейських стандартів незалежності правосуддя, важливим для успіху реформи має бути формування доброчесних практик діяльності органів судового управління та самоврядування – наголосив ректор.