Електронна школа суддів стане реальністю
9–13 лютого працівники Національної школи суддів України спільно з канадськими експертами працювали над концепцією та планом упровадження інформаційно–аналітичної системи “Електронна школа суддів”.
Метою розробки проекту “Електронна школа суддів” є досягнення максимально можливої автоматизації процесу підготовки суддів та прозорості в діяльності установи. Реалізація програми інформатизації забезпечить покращення шляхів та методів професійної підготовки кадрів судової системи та буде відповідати все більш активним та конкретним вимогам суспільства з розширення інформації про діяльність судів та установ судової системи.
Наміри щодо впровадження проекту “Електронна школа суддів” були підтримані Національним суддівським інститутом Канади в ході візиту делегації Національної школи суддів України в листопаді минулого року до Оттави. Нині задля того, щоб вивчити інституційну спроможність для впровадження програми інформатизації, визначити потреби та сформувати програму дій в Україну прибули директор групи міжнародного співробітництва Національного суддівського інституту Канади Бренда Каппер та спеціаліст з інформаційних технологій цього інституту Славен Влачіч.
Упродовж тижня працівники Національної школи суддів України, канадські та українські експерти працювали над вирішенням цих завдань. Так, було проаналізовано стан та сформовано бачення щодо необхідного обладнання для інформатизації. Національний суддівський інститут Канади готовий надати допомогу в забезпеченні обладнанням, використання якого було б розраховано на перспективу.
Спільними зусиллями було також здійснено аналіз робочих процесів у Національній школі суддів та оцінку наявного програмного забезпечення. Аналіз продемонстрував необхідність та можливість автоматизації та взаємоінтеграції освітніх та адміністративних процесів в установі в рамках єдиної системи.
Також було проведено низку зустрічей із розробниками програмного забезпечення та системними інтеграторами, у результаті яких вдалось досягти розуміння щодо того, які саме програмні продукти, зокрема для підготовки суддів, необхідні для створення “Електронної школи суддів”.
Позитивною виявилася оцінка експертів щодо перспектив розвитку дистанційного навчання, а платформа, на якій воно здійснюється має удосконалюватися за рахунок розширення інструментарію.
У підсумку було складено план дій щодо впровадження “Електронної школи суддів”. Упродовж 2015 року має бути закуплено обладнання, розроблено та налагоджено програмне забезпечення, проведено підготовку персоналу.
Завдяки щирій і фаховій підтримці Національного суддівського інституту Канади та натхненній праці колективу установи вже незабаром “Електронна школа суддів” має стати реальністю.