Ґендерний компонент в судочинстві
9 червня 2016 року у місті Києві проходить форум “Ґендерні питання в системі правосуддя України”.
Метою заходу є обговорення бар'єрів, які постають перед жінками та чоловіками в доступі до правосуддя та з’ясування потреб професійної підготовки суддів з урахуванням ґендерних питань.
У роботі форуму беруть участь народні депутати, судді, працівники апаратів судів, представники проектів міжнародної технічної допомоги, експерти.
Відкриваючи Форум, проректор з науково-дослідної роботи Наталія Шукліна відзначила, що соціальний і, зокрема, гендерний контекст є невід’ємною складовою професійної підготовки суддів. Зокрема, цей компонент імплементовано до усіх курсів стандартизованої програми підготовки, які розроблялись з урахуванням кращих світових практик суддівської освіти. Також важливим напрямком науково-дослідної роботи в Національній школі суддів є дослідження щодо шляхів підвищення рівня спроможності враховувати ґендерне питання в системі правосуддя, - наголосила Наталія Шукліна.
Начальник відділу Національної школа суддів України, ґендерна експертка Тетяна Фулей представила учасникам форуму презентацію щодо включення ґендерного підходу до системи правосуддя в Україні.
Окрема сесія форуму була присвячена кращим практикам імплементації ґендерного компоненту в суддівській освіті.
Так, проректор Володимир Мазурок представив учасникам форуму презентацію "Ґендерний компонент в суддівській освіті: управління залою судового засідання".
Викладач, суддя Ростислав Москаль розповів про досвід впровадження курсу: “Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у трудових правовідносинах та відносинах та відносинах у сфері зайнятості”.
Викладач, суддя Ганна Фазикош у своєму виступі розкрила аргументи щодо важливості ґендерної освіти для суддів.
У ході обговорення було констатовано, що ґендерна освіта для суддів є засобом підвищення застосування міжнародного та українського законодавства утвердження ґендерної рівності.
Підсумком роботи Форуму буде напрацювання рекомендацій судовій владі України щодо підвищення рівня її спроможності враховування ґендерного питання в системі правосуддя.