Глосарій окремих юридичних термінів: розгляд міжнародних злочинів

5 грудня 2024 року неурядова організація IUSTICOM у межах програми “Відновлення гідності та правосуддя в Україні” провела презентацію Глосарію окремих юридичних термінів, який перекладений українською мовою. У заході взяли участь представники Національної школи суддів України та інші зацікавлені особи – судді, прокурори, адвокати, науковці.

Глосарій містить вибрані юридичні терміни, які спрямовані на сприяння розумінню міжнародних злочинів, міжнародного кримінального права, а також судових процесів міжнародних та гібридних трибуналів і судів. Він призначений для використання фахівцями у галузі права, журналістами, представниками НУО, студентами та іншими зацікавленими особами.

Під час заходу виступили українські та міжнародні експерти – засновниця та директорка IUSTICOM Ольга Кавран, проректорка Національної школи суддів України Наталія Шукліна, директорка Human Rights Vector Валерія Рибак та перекладачка (видавництво “Літопис”) Марія Городиловська.

Наталія Шукліна, зокрема, зазначила, що у нинішній час глосарій стає невід’ємною складовою навчальних посібників, які покликані допомагати системі правосуддя належно здійснювати досудове та судове розслідування у справах про міжнародні злочини. До повномасштабного вторгнення українська система правосуддя не зіштовхувавсь з проблемами розслідування та розгляду кримінальних проваджень щодо міжнародних воєнних злочинів. Проректор підкреслила, що ратифікація Верховною Радою України Римського статуту і прийняття відповідних імплементаційних законів посилила необхідність поглибленого розуміння важливих юридичних термінів у контексті перехідного правосуддя.

Підсумовую, Н. Шукліна зауважила, що представлений сьогодні Глосарію окремих юридичних термінів виданий українською та англійською мовами, тож це дозволить використовувати його більшому колу зацікавлених осіб. Глосарій був рекомендований до друку Науково-методичною радою Національної школи суддів України, а також буде розміщений у вільному доступі на сайті установи у розділі “На допомогу судді” (посібники) та поширений серед українських суддів під час навчальних заходів.

Глосарій окремих юридичних термінів доступний за покликанням