Інноваційність освіти суддів як фактор якості правосуддя
Міжнародний правничий конгрес, який проходив 17-19 жовтня 2016 року у місті Стамбул оприлюднив висновки по результатам своєї роботи.
У висновках викладені ключові положення, сформовані учасниками конгресу, а це 210 осіб з 47 країн, включаючи голів та представників Міністерств юстиції, Конституційних судів, Касаційних судів, Державних рад, Вищих рад суддів та прокурорів та установ, які відповідають за підготовку суддів та прокурорів.
Під час конгресу юридичний істеблішмент сформував позиції в таких питаннях як: альтернативні методи вирішення спорів, шляхи прискорення судового процесу, міжнародне співробітництво в правоохоронній галузі, навчання в судовій та прокурорській системах, а також проходження прокурорами та суддями підвищення кваліфікації.
Так, у висновках конгресу, зокрема вказано:
“Відправлення правосуддя рівноцінне прийняттю правомірних рішень, яке в свою чергу, є результатом неупередженого та ефективного застосування закону. Підготовка юристів має бути якісною та базуватися на сучасних методах навчання. Тому увага має бути зосереджена на таких питаннях як, мінімальні стандарти юридичної освіти, включаючи підготовку та підвищення кваліфікації суддів та прокурорів”.