Інструменти побудови конструктивного діалогу між судами та медіа
19 вересня 2016 року Проект USAID “Справедливе правосуддя” у співпраці зі спільним проектом Європейського Союзу та Ради Європи “Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні” презентували новий посібник “Основи судової журналістики”.
В ході заходу представники ЗМІ, судів, державних організацій, проектів міжнародної технічної допомоги обговорили шляхи налагодження конструктивного діалогу між судами та медіа.
Автори посібника розповіли, що текст видання підготовлено із використанням матеріалів Посібника “Основи судової журналістики”, створеного за підтримки Проекту USAID "Україна: верховенство права" у 2009 році. Оновлене видання враховує останні зміни до законодавства та висновки й рекомендації, розроблені в ході проведення численних заходів з питань комунікації судів із громадськістю. Видання призначене для працівників ЗМІ та всіх інших осіб, зацікавлених у висвітленні діяльності судів за допомогою засобів масової інформації.
Як відмітили під час заходу представники проектів міжнародної технічної допомоги, сьогодні помітні відчутні зрушення у сфері налагодження професійного діалогу судової влади з суспільством. Саме Національна школа суддів України, зважаючи на необхідність встановлення довіри суспільства до судової влади та налагодження ефективної співпраці суду з мас-медіа, широко впровадила в суддівську освіту та навчання працівників апаратів судів тему комунікацій.
Принагідно, Національна школа суддів України запрошує працівників апаратів судів України, спеціалістів із забезпечення зв’язків зі ЗМІ (прес-секретарів) судів і відповідальних за зв’язки з ЗМІ, взяти участь у навчальному дистанційному курсі “Комунікації в судовій діяльності”.