Життя та здоров’я людини – найвища соціальна цінність держави
Велична і свята, моя ти Україно,
Лише тобі карать нас і судить
Нам берегти тебе, Соборну і єдину
І нам твою історію творить!
(Ліна Костенко)
22 січня кожного року Україна відзначає День Соборності – нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.
Конституція України найвищою соціальною цінністю визнає людину, її життя та здоров’я. Положеннями статей 3 та 27 Конституції України встановлено, що кожен має право захищати своє життя та здоров’я, життя та здоров’я інших людей від протиправних посягань.
22 січня 2019 року в Одеському регіональному відділенні для дванадцятої групи слухачів і слухачок спеціальної підготовки досвідчені судді Тетяна Маржина та Іван Яковенко проводили тренінг “Особливості здійснення судового розгляду проваджень щодо злочинів проти життя та здоров’я особи”.
У ході тренінгу кандидати та кандидатки на посади суддів формували бачення соціального контексту, а саме розуміння та забезпечення гарантування реалізації прав і свобод людини, ураховуючи пріоритет найвищої соціальної цінності. Вони мали виробити для себе навички, щоб не допускати порушень процесуальних, інших прав і свобод членів суспільства та прийняття формальних, необґрунтованих і несправедливих рішень.
Тренери зі слухачками та слухачами детально розглядали загальну характеристику та особливості кваліфікації злочинів проти життя та здоров’я особи.
Теоретичний матеріал тренінгу закріплювався розв’язанням практичних завдань, в яких необхідно за поданою задачею визначити, чи правильно кваліфіковано дії обвинуваченого, та змоделювати судове рішення.
Кожний блок тренінгу завершувався експрес–опитуваннями за допомогою електронної системи клікерів, що дало змогу визначити прогалини у сприйнятті майбутніми суддями підготовленого матеріалу тренінгу.