Комунікація повинна бути невід’ємною частиною правосуддя

4 грудня 2024 року Національна школа суддів України у співпраці з Програмою неурядової організації IUSTICOM “Відновлення гідності та правосуддя в Україні” провела тренінг для суддів-тренерів з питань комунікації у системі правосуддя. Цей захід став ще одним важливим кроком для зміцнення прозорості судової системи України в умовах сучасних викликів.

Проректор Національної школи суддів України Наталія Шукліна відкрила навчання словами одного з експертів цього тренінгу, які він сказав на попередньому заході НШСУ з підготовки українських суддів: “Комунікація повинна бути невід’ємною частиною правосуддя. Для формування довіри до судової влади, до суддів – необхідна ефективна комунікація”. Проректор додала, що в умовах війни комунікація правосуддя набуває критичного значення, тому ефективна взаємодія між судовою системою, суспільством і міжнародними партнерами стає запорукою довіри до правосуддя та забезпечення справедливості.

Тренінг провели міжнародні експерти IUSTICOM – засновниця IUSTICOM та дослідниця у Вільному університеті Брюсселя у Бельгії Ольга Кавран, директорка із комунікацій Комісії з міжнародного правосуддя та підзвітності Нерма Єлачич і старший радник в Європейському інституті миру та експерт з питань перехідного правосуддя Рефік Ходжич.

Метою тренінгу було підвищити спроможність українських суддів-спікерів досягати ефективної взаємодії з громадськістю, медіа та міжнародними партнерами.

Навчальна програма включала вивчення кейсів найкращих практик судової комунікації на міжнародному та національному рівнях, інтерактивний воркшоп із розробки комунікаційних програм, практичне знайомство з інструментами для роботи в умовах викликів сьогодення. Окрему увагу було приділено адаптації підходів до комунікації в контексті міжнародних злочинів, що розглядають українські суди.

Цей тренінг не лише надав слухачам глибоке розуміння принципів комунікації, а й відкрив перед ними нові професійні горизонти.

Судді, які успішно пройшли навчання, отримають сертифікат тренера. Це дозволить їм самостійно проводити подібні тренінги для інших суддів, сприяти поширенню міжнародних стандартів комунікації серед своїх колег та брати активну участь у вдосконаленні судової системи України.