Міжнародні механізми та успішні практики запобігання та протидії ґендерно-обумовленому насильству в період конфлікту
16 серпня тривала координаційна зустріч з питань запобігання і протидії ґендерно-обумовленому насильству в період конфлікту, ініційована МФО “Рівні можливості” та ГО “Інформаційно-консультативний жіночий центр”.
Учасники зустрічі обговорювали міжнародні механізми та успішні практики запобігання та протидії ґендерно-обумовленому насильству в період конфлікту та можливості їх застосування в Україні: Міжнародний кримінальний суд, Міжнародний протокол із документування злочинів ґендерно-обумовленого насильства в період конфлікту, Керівництво до репарації злочинів сексуального насильства підготовленого офісом Генерального секретаря ООН.
Учасники зустрічі дійшли висновку, що в Україні документування таких фактів, збір та аналіз відповідної статистики є проблемним. Представники громадських організацій обмінялися досвідом документування в умовах конфлікту. Учасники зустрічі спільно сформували рекомендації щодо комплексного державного підходу до запобігання і протидії ґендерно-обумовленому насильству.
Проректор Володимир Мазурок доповів учасникам зустрічі про готовність Національної школи суддів України включати питання щодо запобігання та протидії ґендерно-обумовленому насильству в умовах конфлікту до програм підготовки суддів.