Національна школа суддів України

Можливості залучення інноваційних технологій при здійсненні правосуддя

25 вересня 2024 року Національна школа суддів України провела для суддів місцевих судів  всеукраїнський семінар “Застосування штучного інтелекту при здійсненні правосуддя: реалії та перспективи”.

Навчання організовано та проведено Львівським регіональними відділеннями Національної школи суддів України.

Вітальною промовою семінар відкрила директорка відділення Оксана Польна, яка представила викладачів, залучених до проведення заходу, ознайомила учасників з програмою та організаційними вимогами участі в онлайн-заході та зазначила, що впровадження штучного інтелекту у людську повсякденність щоденно набуває масштабного та більш складного характеру. Ми повинні бути на сторожі, озброєні необхідними знаннями і навичками для професійного використання можливостей штучного інтелекту у своїй роботі, - резюмувала очільниця відділення.

Ян Берназюк, суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді, доктор юридичних наук, професор, привітав учасників заходу та зазначив, що штучний інтелект неминуче буде використовувати інформацію та документи, які створюють судді у своїй діяльності, адже рішення, які приймаються суддями, вже вносяться до реєстрів, що дає змогу штучному інтелекту користуватися ними у формуванні певних ідей. У своїй презентації Ян Олександрович підняв питання штучного інтелекту та правосуддя і в подальшому провів цікаву модеровану дискусію.

Перший заступник керівника Апарату Верховного Суду, керівник департаменту аналітичної та правової роботи Верховного Суду, доктор юридичних наук, Расім Бабанли обговорив з  учасниками заходу питання штучного інтелекту і правосуддя: де ми є, де можемо бути, а де – не зможемо.

Суддя Дергачівського районного суду Харківської області Владислав Овсянніков у своїй першій презентації висвітлив тему кібербезпеки в роботі суду. Суддям були запропоновані практичні вправи з демонстрацією відео, які були в подальшому проаналізовані та обговорені. Владислав Сергійович також презентував тему обігу криптовалюти у контексті кримінального провадження.

Наприкінці семінару слухачі обмінялися своїми думками, поділилися враженнями та побажаннями щодо якості та корисності проведення заходу.

За підсумками семінару кожен учасник отримав Сертифікат Національної школи суддів України.