Національна школа суддів України

17–21 лютого 2014 р., м. Дніпропетровськ. Підготовка помічників суддів та консультантів місцевих та апеляційних господарських судів.

17–21 лютого 2014 року в місті Дніпропетровську місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку помічників суддів та консультантів місцевих та апеляційних господарських судів.

Для проходження підготовки прибуло 14 помічників суддів та консультантів місцевих та апеляційних господарських судів з Дніпропетровської та Кіровоградської областей.

Вітальними словами підготовку відкрила директор Дніпропетровського регіонального відділення Алла Баштанник.

Для проведення підготовки запрошено заступника голови господарського суду Дніпропетровської області Ніну Камшу та суддів цього суду Яну Золотарьову, Володимира Татарчука, Олександра Красоту, Олександра Ліпинського, Дарію Муліну, Анну Єременко, Юрія Первушина та Олександра Крижного, начальників відділів  господарського суду Дніпропетровської області Світлану Здоровицю, Оксану Аністратенко, Дарія Муліна, старшого викладача кафедри практичної психології Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля Тетяну Єрмолаєву.

Під час занять буде вивчено такі питання:

-       Європейська система захисту прав людини. Застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини в національній судовій практиці. Захист права власності в практиці Європейського суду з прав людини в Україні (ст.1 протоколу № 1 до Європейського суду з прав людини зі змінами, внесеними Протоколом № 11). Порядок виконання рішень Європейського суду з прав людини в Україні. Закон України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини”. Правові позиції Європейського суду з прав людини, викладені в рішеннях Європейського суду з прав людини, які набули статусу остаточних.

-       Розгляд справ, які регулюють питання оренди державного та комунального майна.

-       Судова влада та засоби масової інформації: забезпечення об’єктивного і неупередженого висвітлення діяльності загальних судів. Проблеми підвищення авторитету судової влади в українському суспільстві. Моделювання проведення судових засідань при допуску до судового процесу засобів масової інформації. Роз`яснення положень Закону України “Про інформацію” в частині організації діяльності судів.

-       Судова практика розгляду скарг на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів. Застосування Закону України “Про виконавче провадження”. Порядок розгляду справ, пов’язаних із визнанням виконавчих написів нотаріусів такими, що не підлягають виконанню.  

-       Практика розгляду судами корпоративних спорів. Шляхи вирішення питань, які виникають при застосуванні Закону України “Про акціонерні товариства”. 

-       Розмежування трудових та корпоративних спорів у справах, пов’язаних із рішенням про обрання, звільнення, відкликання керівників та інших посадових осіб товариства.

-       Організація роботи зі зверненнями громадян. Розмежування звернень (запитів) відповідно до Закону України “Про звернення громадян” та Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

-       Основні положення Закону України “Про судоустрій і статус суддів” від 07.07.2010, питання його застосування. Напрямки реформування судової системи.

-       Інновації в судочинстві, проекти нових кодексів, змін до законодавства.

-       Методика роботи помічника судді з матеріалами судових справ. Участь помічника судді та консультанта в підготовці розгляду справи суддею. Підготовка справи до судового розгляду та підготовка процесуальних документів. Роль помічників суддів та консультантів при складанні процесуальних документів та контролю за їх виконанням. Підбір законодавчих та інших нормативно-правових актів та матеріалів судової практики.

-       Етичні основи судової діяльності та професійна етика працівників апарату суду.

-       Застосування правил поведінки працівників суду, затверджених рішенням Ради суддів України від 6 лютого 2009 року № 33.

-       Особливості провадження у справах про банкрутство. Особливості застосування Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у редакції, чинній з 19.01.2013. Особливості судових процедур, які застосовуються судом до боржника у процесі здійснення провадження у справі про банкрутство. Відповідальність за порушення законодавства про банкрутство. Співвідношення позовного провадження та провадження у справах про банкрутство.

-       Спрощений порядок провадження справ про банкрутство. Особливості розгляду справ про банкрутство споживчих товариств. Особливості оскарження процесуальних документів у справах про банкрутство. Участь прокурора у справах про банкрутство.

-       Господарські зобов’язання. Наслідки визнання господарського зобов’язання недійсним. Способи забезпечення виконання зобов’язань. Свобода договору при виборі виду забезпечення виконання зобов’язань. Особливості визначення розміру збитків, спричинених неналежним виконанням зобов’язань. Відповідальність за порушення зобов’язань. Співвідношення норм Господарського та Цивільного кодексів України у визначенні поняття неустойки та регулюванні питання її застосування. Питання, які виникають при застосуванні неустойки, як самостійного виду забезпечення виконання зобов’язань. Практика застосування одночасного стягнення пені і штрафу за порушення грошового зобов’язання за договором.

-       Практичне використання системи комплексного інформаційного забезпечення “ЛІГА: ЗАКОН”.

-       Загальні правила ведення судового діловодства в місцевих та апеляційних господарських судах. Передача справ на архівне зберігання. Дотримання вимог Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних господарських судах. Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затверджене Рішенням Ради суддів України 26.11.2010 № 30. 

-       Психологія діяльності працівника апарату суду. Засоби оптимізації міжособистісних стосунків працівників апарату суду: взаємовідносини судді з помічником судді, секретарем судового засідання. Психологічні та суспільні фактори, їх вплив на здійснення судочинства в судах. Запобігання ефекту професійного вигорання.

-       Статус помічників суддів та консультантів місцевих та апеляційних господарських судів. Порядок  прийому та звільнення з посади помічників суддів згідно із Законом України “Про судоустрій і статус суддів”. Функціональні обов’язки помічників суддів. Умови та порядок прийняття на службу, проходження служби в судах. Умови оплати праці, матеріального, соціального та іншого забезпечення. Посадові інструкції помічників суддів, забезпечення їх виконання. Практичне застосування Положення про помічника судді суду загальної юрисдикції, затвердженого рішенням Ради суддів України від 25.03.2011 № 14. Посадові обов’язки консультантів. Відповідальність за несвоєчасне виготовлення та направлення на адресу учасників судового процесу копій процесуальних документів. Взаємодія помічника судді з апаратом суду. Розподіл обов’язків між помічником судді та секретарем судового засідання.

Після закінчення підготовки кожному слухачу, який її пройде, буде вручено Сертифікат Національної школи суддів України.

Організаційні заходи щодо проведення підготовки забезпечено Дніпропетровським регіональним відділенням Національної школи суддів України (директор – Алла Баштанник).