На два кроки попереду конфлікту
21 січня 2021 року Львівське регіональне відділення Національної школи суддів України провело семінар для суддів місцевих загальних та апеляційних судів на тему: “Деескалація конфліктних ситуацій при здійсненні правосуддя”.
Навчальний захід відкрила директорка Львівського регіонального відділення Оксана Польна, яка зазначила, що Національна школа суддів України тривалий період часу активно співпрацює з Консультативною місією Європейського Союзу, де слухацькою аудиторією є не лише судді, а й працівники апаратів судів та співробітники Служби судової охорони.
“Національна школа суддів України є тим майданчиком, який об’єднує людей, які працюють задля того, аби Україна мала таку судову владу, якій довіряє кожен її громадянин та кожен учасник судового процесу. Тема, яку сьогодні вам презентуватимуть, є новою, але вкрай необхідною, адже дуже часто в повсякденному житті судової установи виникають ситуації, під час яких є потреба у знятті напруженості у спілкуванні як в рамках судового процесу, так і в поза процесуальній діяльності. Ми сподіваємося, що запропонований матеріал дасть можливість по-іншому подивитись на конфліктні та кризові ситуації, що можуть виникнути під час роботи будь-якого суду у взаємозв’язку юридичного та психологічного контекстів, а також виокремити способи виходу із таких станів шляхом оптимізації мирних ресурсів”, – резюмувала очільниця відділення.
Семінар провели суддя, начальник відділу роботи з прокуратурою та судовою владою Консультативної Місії Європейського Союзу в Україні Франческо Флоріт, радник, тренер з питань верховенства права Львівського регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Маркус Ролофс, суддя Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська Максим Ходаківський та заступник начальника відділу науково-методичного супроводження психологічної підготовки суддів Національної школи суддів України Андрій Маслюк.
Під час семінару було розкрито психологічні особливості подолання конфліктних ситуацій у судовому процесі, питання процесуальних інтервенцій, шляхи їх подолання та базові правила управління складними ситуаціями в суді.