Навики здійснення адміністративного судочинства
24 квітня 2019 року виконувачка обов’язків очільниці Львівського регіонального відділення Галина Манюк провела моніторинг проходження кандидатами та кандидатками на посади суддів стажування у Волинському окружному адміністративному суді.
Наставництво над 17 кандидатами та кандидатками на посади суддів у цьому суді здійснюють: голова суду Олександр Лозовський і судді Жанна Каленюк, Віктор Валюх і Наталія Плахтій.
Порядок проходження стажування передбачається індивідуальним планом в сформований таким чином, щоб майбутні володарі суддівських мантій могли всебічно та повно вивчити організацію роботи окружного адміністративного суду, ознайомитись із організацією роботи судді щодо підготовки справи до судового розгляду, проведення ним підготовчого провадження, організації підготовки та безпосереднього проведення судового засідання, складання проектів процесуальних документів.
Очільник суду Олександр Лозовський привітав учасників зустрічі та зазначив, що під час проходження стажування кандидатами та кандидатками на посади суддів проявлено високий рівень знань, оскільки кожен із них має особистий чималий досвід практичної діяльності в галузі права та знання, отримані під час проходження теоретичного курсу спеціальної підготовки в Національній школі суддів України. Він висловив упевненість, що отримані знання, досвід і практичні навички найближчим часом будуть застосовуватися ними в ході здійснення судочинства.
Судді–коучі наголосили, що на стажування слухачі та слухачки прийшли з глибокими теоретичними знаннями, які тепер застосовують при підготовці проектів процесуальних документів на основі реальних судових справ.
У Волинському окружному адміністративному суді майбутнім суддям створено та забезпечено необхідні умови стажування, а судді–наставники постійно надають допомогу в набутті прикладних професійних знань і практичних суддівських навичок. Майбутні судді підкреслили доброзичливу атмосфера в суді та зазначили, що стажування є одним із найефективніших способів набуття практичного досвіду.
Галина Манюк подякувала керівництву суду та суддям–наставникам за високий рівень організації стажування. Вона зазначила, що Національна школа суддів професійно підходить до формування майбутнього суддівського корпусу, оскільки належний рівень підготовки майбутніх суддів є запорукою здійснення ефективного правосуддя, відновлення довіри громадян до судової системи та зміцнення міжнародного авторитету України.