Національна школа суддів України

2 – 6 червня 2014 р. м. Дніпропетровськ. Підготовка спеціалістів судової статистики апаратів судів загальної юрисдикції

2 6 червня 2014 року в місті Дніпропетровську місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку спеціалістів судової статистики апаратів судів загальної юрисдикції.

Для проходження підготовки прибуло 19 спеціалістів судової статистики місцевих та апеляційних судів загальної юрисдикції Дніпропетровської, Запорізької та Кіровоградської областей.

Вітальними словами підготовку відкрила директор Дніпропетровського регіонального відділення Алла Баштанник.

Для проведення підготовки викладачами запрошено суддю Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Миколу Перекопського, суддю Апеляційного суду Дніпропетровської області у відставці Дмитра Преду, помічника голови Кіровського районного суду м. Дніпропетровська Олексія Нестеренка, начальника відділу документування, організаційного забезпечення діяльності та безпеки судів Територіального управління Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області Євгенію Карпеко, начальника відділу кадрової роботи судів Територіального управління Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області Олену Пунько, заступника начальника відділу організаційного забезпечення діяльності судів, судової статистики та інформаційних технологій судів Територіального управління Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області Ірину Нескоромну, головного спеціаліста відділу організаційного забезпечення діяльності судів, судової статистики та інформаційних технологій судів Територіального управління Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області Анну Клюєву, керівника служби регіональної інформаційно-технічної підтримки судових процесів ДП “ІСС” у Дніпропетровській області Сергія Овчарова та старшого викладача кафедри практичної психології Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля Тетяну Єрмолаєву.

Під час занять буде вивчено такі питання:

-  Антикорупційне законодавство: міжнародні стандарти та їх запровадження в Україні. Виконання вимог Закону України “Про засади запобігання та протидії корупції”.

-  Європейська система захисту прав людини. Застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини в національній судовій практиці. Закон України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини”. Правові позиції Європейського суду з прав людини, викладені в рішеннях Європейського суду з прав людини, які набули статусу остаточних.

-   Основні положення Закону України “Про державну службу”. Прийняття на посаду державного службовця. Роль і місце спеціалістів судової статистики в підвищенні рівня організації та ефективності судового процесу.

-  Загальні правила ведення судового діловодства в місцевих загальних та апеляційних судах. Передача справ на архівне зберігання. Дотримання вимог Інструкції з діловодства в місцевих загальних та апеляційних судах. Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затверджене Рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 № 30.

-   Методологія застосування програмного забезпечення “Автоматизованої системи діловодства”. Проблемні питання при складанні відомчих звітів та при формуванні їх за допомогою    “Д-3”. Оптимізація обробки даних при складанні судової звітності. Використання програми “Д-3” у статистичній роботі. Формування звіту № 10. Внесення судового збору до програми “Д-3”.

-   Судова влада та засоби масової інформації: забезпечення об’єктивного і неупередженого висвітлення діяльності загальних судів. Підвищення авторитету судової влади в українському суспільстві.

-  Реєстрація, облік судових справ за встановленим переліком індексів. Ведення обліково-статистичних карток, журналів та алфавітних покажчиків. Оформлення карток сум збитків, завданих злочином.

-  Організація роботи зі зверненнями громадян. Закон України “Про звернення громадян”. Специфіка розгляду заяв, звернень, скарг громадян у суді. Порядок прийняття та розгляду судових звернень громадян та здійснення контролю за їх розглядом. Розмежування звернень (запитів) відповідно до Закону України “Про звернення громадян” та Закону України “Про доступ до публічної інформації”.  

-  Психологія діяльності працівника апарату суду. Засоби оптимізації міжособистісних стосунків працівників апарату суду. Психологічні та суспільні фактори, їх вплив на здійснення судочинства в судах. Запобігання ефекту професійного вигорання.

-  Етичні основи судової діяльності та професійна етика працівників апарату суду. Застосування правил поведінки працівників суду, затверджених рішенням Ради суддів України від 6 лютого 2009 року № 33.

-  Види статистичних звітів і порядок їх складання. Складання статистичних звітів за допомогою ДЗС. Організація ведення обліково-статистичної роботи в суді за допомогою технічних засобів. Організація роботи щодо внесення відповідних відомостей до електронних обліково-інформаційних карток на справи та перевірка достовірних відомостей, що містяться в обліково-інформаційній картці на відповідну судову справу. Наповнення комп’ютерних програм про документообіг у судах відповідної юрисдикції початковими даними для формування звітності в автоматичному режимі, формування зведених звітів у цих програмах.

-  Подання і заповнення форм звітності про розгляд судами судових справ і матеріалів за допомогою автоматизованої системи документообігу. Порядок внесення виправлень у статистичні звіти. Порядок і механізми виправлення помилок у обліково-статистичних картках у разі, якщо такі помилки з’явилися на підставі помилок процесуальних документів і впливають на правильність формування статистичних звітів.

-  Особливості складання статистичних звітів усіх категорій у паперовій та електронній формі. Класифікатор категорій цивільних та адміністративних справ та його застосування. 

-  Особливості заповнення статистичної картки на особу, стосовно якої судом розглянуто кримінальну справу. Порядок надсилання інформації про осіб у кримінальних провадженнях та електронних копій судових рішень про осіб, які вчинили кримінальні правопорушення. Особливості оформлення в автоматичному режимі карток на особу, стосовно якої судом розглянуто справу в апеляційній інстанції, якщо: рішення першої інстанції скасовано; апеляційне провадження закрито; рішення першої інстанції оскаржується відносно не всіх осіб, щодо яких прийняте рішення.

-  Порядок ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Види судових рішень в адміністративних справах, порядок їх ухвалення, оскарження та набрання законної сили.

-  Особливості розгляду цивільних справ. Особливості розгляду деяких категорій справ окремого провадження.

-  Використання технічних засобів у роботі суду. Практичне використання системи комплексного інформаційного забезпечення “ЛІГА: ЗАКОН”.

-  Робота зі системою комплексного інформаційного забезпечення “ЛІГА: ЗАКОН”.

- Українське ділове мовлення. Мистецтво правового письма та процесуального документування. Складання процесуальних документів. Етика ділового мовлення.

Після закінчення підготовки кожному слухачу, який її пройде, буде вручено Сертифікат Національної школи суддів України.


Організаційні заходи щодо проведення підготовки забезпечено Дніпропетровським регіональним відділенням Національної школи суддів України (директор – Алла Баштанник).