Обговорення актуальних питань господарського судочинства
26–30 жовтня 2020 року Національна школа суддів України проводить онлайн підготовку для підтримання кваліфікації суддів апеляційних господарських судів.
Вітальними словами підготовку відкрили проректор Національної школи суддів України, кандидат юридичних наук, професор, заслужений юрист України Наталія Шукліна та заступник Голови Верховного Суду, Голова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Богдан Львов.
У ході підготовки судді обговорять ряд актуальних в умовах сьогодення тем для судової влади. Викладачами запрошено найкращих спеціалістів у правничій сфері України та науковців, які зосередять увагу суддів на актуальних правових аспектах та забезпечать зворотний зв’язок під час навчального заходу.
Відповідно до вимог статті 89 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” в межах підготовки буде проведено тренінг “Особливості розгляду корпоративних спорів”.
Інтерактивну лекцію судді Верховного Суду у Великій Палаті Верховного Суду Лариси Рогач буде зосереджено на питанні забезпечення єдності судової практики та змінах до Господарського процесуального кодексу України щодо удосконалення перегляду судових рішень в апеляційному та касаційному порядках.
Суддя Господарського суду Дніпропетровської області Олександр Крижний залучить суддів до обговорення особливостей відповідальності за порушення зобов’язань у господарському судочинстві.
Судді Верховного Суду у Касаційному господарському суді, кандидати юридичних наук Олександр Банасько і Наталія Волковицька ініціюють обговорення особливостей розгляду справ про банкрутство та застосування норм матеріального права в господарському судочинстві.
Доцільними для використання в роботі будуть виступи суддів Верховного Суду в Касаційному господарському суді Юрія Чумака щодо практики розгляду господарськими судами спорів, що виникають із земельних правовідносин, та Ганни Вронської щодо практики Верховного Суду у розгляді корпоративних спорів.
Суддя Господарського суду Тернопільської області, кандидат юридичних наук Володимир Гевко обговорить із колегами особливості розгляду судових спорів, предметом яких є оскарження рішень регулятора про виведення банків із ринку, та спорів, що виникають із кредитних правовідносин.
Менеджер проєкту Ради Європи “Підтримка впровадженню судової реформи в Україні” Ірина Кушнір висвітлить застосування Європейської Конвенції з прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини в господарському судочинстві, останні рішення ЄСПЛ проти України. Цікавим буде аналіз практики Європейського суду з прав людини за 2018-2019 роки.
Головний спеціаліст-психолог відділу науково-методичного супроводження психологічної підготовки суддів Національної школи суддів Анжеліка Фарафонова надасть рекомендації щодо подолання розвитку професійного вигорання.
Корисним для практичного застосування буде виконання суддями низки практичних завдань із українського ділового мовлення та мистецтва правового письма, запропонованих головним науковим співробітником відділу підготовки викладачів (тренерів) Національної школи суддів України, кандидатом філологічних наук, доцентом Оксаною Кабиш.
Викладач Національної школи суддів України, доцент кафедри правосуддя Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат юридичних наук Наталія Ахтирська поінформує суддів про ключові аспекти антикорупційного законодавства та розкриє особливості конфлікту інтересів у діяльності суддів.
Повний текст програми підготовки розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка суддів”.