Національна школа суддів України

Як майбутні судді опанували теорію та практику господарського судочинства

31 січня 2019 року Національна школа суддів України підводила підсумки результатів вивчення блоку ІІІ “Господарське судочинство” спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді. Підведення підсумків відбувалося в місті Києві з відеотрансляцією для слухачів і слухачок одночасно у п’ять локацій: міста Дніпро, Харків, Львів, Одеса та Чернівці.

 Підсумковий контроль проводився 9 січня 2019 року у формі виконання практичного завдання (кейсу), яке полягало у підготовці проекту рішення суду на підставі матеріалів модельної господарської судової справи.

Обговорення результатів проведення занять блоку з господарського судочинства розпочав проректор Володимир Мазурок, узагальнивши хід проведення цієї частини спеціальної підготовки.

Координатор блоку Олексадр Потильчак детально доповів аналіз  результатів  оцінювання проектів рішення суду першої інстанції в господарській справі, які підготували майбутні судді. Олександр Потильчак презентував також результати аналізу анкет слухачок і слухачів за наслідками проведення ІІІ блоку Програми щодо актуальності, формату проведення, змістовної наповненості та практичної корисності тренінгу, а також рівня професіоналізму та підготовленості тренерів (викладачів).

Перевірку (у деперсоніфікованій формі) практичного завдання здійснювала експертна група із 35 суддів, які після проведення підсумкового контролю оцінювали та аналізували підготовлені проекти рішення суду.

Члени експертної групи Олександр Гаврилюк, Олеся Дупляк, Олександр Крижний та Олексій Омелян дали свої коментарі щодо якості проектів рішень, підготовлених майбутніми суддями, та висловили свої рекомендації з метою вдосконалення вмінь і навичок підготовки проектів процесуальних документів під час наступних підсумкових контролів, а також кваліфікаційного іспиту.

Після підведення підсумків проведення занять з господарського судочинства, слухачі та слухачки продовжили роботу на заняттях з вивчення особливостей здійснення кримінального судочинства.