Національна школа суддів України

Обговорення справ із застосування Гаазької конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей

26–27 червня 2017 року в місті Києві Національна школа суддів України спільно з Всеукраїнською громадською організацією “Асоціація суддів України” та Німецьким Фондом міжнародного правового співробітництва проводить семінар-тренінг з метою підвищення рівня кваліфікації суддів місцевих загальних, апеляційних судів та Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ на тему:Розгляд судами справ із застосування Гаазької конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей.

          Відкрили  семінар-тренінг проректор з підготовки кадрів для судових органів Національної школи суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці, заслужений юрист України Анатолій Костенко, Президент Асоціації суддів України, суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Олена Євтушенко, Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, заступник директора департаменту міжнародного права – начальник Управління міжнародної правової допомоги Міністерства юстиції України Катерина Шевченко, фахівець Федерального Міністерства Юстиції та захисту прав споживачів Тіна Розман та менеджер проектів Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва (IRZ), м. Бонн Анастасія Модерау.

           Анатолій Костенко у своєму виступі зазначив, що суддівська освіта в Україні є одним із пріоритетних напрямів судово-правової реформи, а інституційним засобом для реалізації державних реформаційних цілей є Національна школа суддів України, одним із першочергових завдань якої є підготовка та періодичне навчання суддів з метою підвищення рівня їхньої кваліфікації. Проректор висловив сподівання, що така дводенна дискусія – це хороша нагода для суддів не тільки отримати теоретичні знання про порівняльний стан законодавства і нормативно-правовий порядок регулювання цього питання в Україні та Німеччині, але й поділитися практичним досвідом із представниками Федерального Міністерства Юстиції Німеччини, а також з практикуючим суддею Окружного суду в м. Гамм щодо регулювання та координування роботи державними та судовими органами  європейських країн у сфері вирішення правових питань, пов’язаних із міжнародним викраденням дітей.

       

  Тональність семінару задав виступ Катерини Шевченко, яка зосередила увагу на загальному огляді стану застосування Гаазької конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей в Україні. Представник Федерального відомства з питань юстиції Клут Ульріке розповів про завдання та діяльність Федерального відомства з питань юстиції як національного Центрального органу у справах із міжнародного викрадення дітей. Представник відділу міжнародної правової допомоги по цивільних справах Управління міжнародної правової допомоги департаменту міжнародного права Міністерства юстиції України Ольга Зозуля ознайомила суддів із завданнями та діяльністю Міністерства юстиції України у справах із міжнародного викрадення дітей. Разом зі суддею Окружного суду в м. Гамм Мартіна Ерб-Клюнеманн було обговорено питання щодо провадження в судах Німеччини у справах із повернення викрадених дітей (включно із виконанням рішення). 

          Захід, що включає виступи доповідачів, дискусії і практичні вправи, покликаний сприяти вдосконаленню розгляду випадків у контексті Гаагської конвенції. Під час обговорення учасники семінару діляться думками, судженнями, професійним досвідом. Судді отримають авторитетні, професійні та змістовні відповіді.