Обговорення судової практики застосування обмежувального припису
26 вересня 2024 року Дніпровське регіональне відділення Національної школи суддів України проводить семінар “Обмежувальний припис як запобігання домашньому насильству: підстава видачі та продовження. Судова практика” для суддів місцевих загальних судів і помічників суддів місцевих загальних та апеляційних судів в режимі онлайн.
Вітальними словами семінар відкрив директор Дніпровського регіонального відділення, суддя у відставці Володимир ПОПЛАВСЬКИЙ, який ознайомив із програмою навчального заходу і викладацьким складом, звернув увагу на актуальність розгляду цієї теми і запросив слухачів до активної участі в обговоренні шляхів протидії домашньому насильству та профілактики нових правопорушень.
Суддя Черкаського районного суду Черкаської області Олександр МІРОШНИЧЕНКО розповів про порядок звернення до суду осіб, які можуть звернутись з заявою про видачу обмежувального припису та зміну ставок судового збору в 2024 році; розглянув зразки заяв про видачу обмежувального припису.
Начальник превенції Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області, капітан поліції Василь СТОВБА зосередив увагу на роботі з кривдниками та методам профілактики нових правопорушень щодо домашнього насильства, зокрема взаємодії між поліцією та судом.
Президент Всеукраїнської асоціації індивідуальної психології член NASAP, судовий експерт, психотерапевт Зоряна КОШУЛИНСЬКА належну увагу приділила розгляду психологічної особливості постраждалих від домашнього насилля, які необхідно враховувати в рамках судочинства та проведенню судово-психологічної експертизи осіб, які зазнали психічного та фізичного насилля.
Суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Дмитро ПАРФЬОНОВ презентував порівняння термінового заборонного, обмежувального приписів; обмежувальних заходів при обранні запобіжного заходу та обмежувальних заходів при призначенні покарання.
Суддя Індустріального районного суду міста Дніпропетровська Анастасія МИХАЛЬЧЕНКО обговорила з учасниками семінару актуальну судову практику у справах про видачу обмежувальних приписів.
Наприкінці семінару слухачі поділилися своїми враженнями щодо корисності проведеного заходу і висловили слова подяки викладачам і організаторам.
За результатами успішного проходження семінару слухачі і слухачки отримають електронну форму Сертифіката НШСУ.