Очільники судів обговорюють перспективи реформування судової системи
29–31 січня 2018 року в місті Києві Національна школа суддів України проводить підготовку голів та заступників голів місцевих загальних, господарських та адміністративних судів.
Вітальною промовою підготовку відкрив проректор з підготовки кадрів для судових органів Національної школи суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці, заслужений юрист України Анатолій Костенко. Проректор розповів про сучасні технології навчання в Національній школі суддів України, зупинившись на аспектах діяльності щодо модернізації підготовки висококваліфікованих суддівських кадрів.
Для професійного та особистісного вдосконалення очільників судів програмою підготовки передбачено спілкування з високопрофесійними суддями, викладачами, авторитетними науковцями.
Ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук обговорив з головами судів зміни конституційного та законодавчого регулювання відносин у сфері правосуддя. Також Микола Оніщук звернув увагу на здобутки та проблеми у ході реалізації Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів. Ректор підкреслив, що здійснені перетворення спрямовані на забезпечення функціонування судової влади, що відповідає суспільним очікуванням щодо незалежного та справедливого суду, європейським цінностям та стандартам захисту прав людини. Чимало уваги під час зустрічі було також присвячено питанням кваліфікаційного оцінювання суддів.
Голова Державної судової адміністрації України, кандидат наук з державного управління, заслужений економіст України
Зеновій Холоднюк окреслить шляхи удосконалення інформаційно-аналітичного забезпечення судів та якості судочинства. Голова Дніпровського районного суду міста Херсона, доктор юридичних наук Андрій Іванищук розповість про оптимізацію та особливості адміністрування суду в умовах реорганізації та ліквідації. Головний науковий співробітник відділу науково-методичного забезпечення діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради правосуддя Національної школи суддів України, доцент, кандидат юридичних наук Наталія Ахтирська обговорить із головами та заступниками голів судів важливі питання щодо міжнародного співробітництва під час кримінального провадження та міжнародної правової допомоги під час проведення процесуальних дій. Актуальним буде розгляд теми щодо антикорупційного законодавства, запобігання та виявлення корупційних правопорушень, моніторингу способу життя суддів та обговорення особливостей декларування майна, доходів, витрат і зобов’язань фінансового характеру. Викладач залучить керівників судів до опрацювання значного обсягу практичної інформації. Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, академік Національної академії правових наук України Сергій Прилипко розповість про перспективи подальшого реформування судової системи України та проведення кваліфікаційного оцінювання суддів. Суддя Вищого адміністративного Суду України у відставці, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Тетяна Чумаченко акцентує увагу учасників навчального заходу на обговоренні низки проблемних питань щодо підвищення авторитету судової влади в українському суспільстві. Юрист-кримінолог, адвокат, кандидат юридичних наук Ганна Маляр обговорить з очільниками судів кримінологічні аспекти злочинів проти основ національної безпеки України. Провідний науковий співробітник відділу науково-методичного супроводження психологічної підготовки суддів Національної школи суддів України Андрій Маслюк запропонує обмінятись досвідом в ході обговорення важливого питання щодо запобігання розвитку професійного вигорання суддів. Суддя Львівського окружного адміністративного суду, кандидат юридичних наук Олександр Сасевич розгляне актуальні питання щодо забезпечення об’єктивного і неупередженого висвітлення діяльності суду в засобах масової інформації, щодо ролі, завдань та сфери відповідальності голови суду в підвищенні авторитету суду.
Під час підготовки очільники судів оволодіють уміннями раціонально розподіляти ресурси організації, розв’язувати конфлікти, приймати нестандартні управлінські рішення, установлювати та підтримувати систему відносин із громадськістю.
Повний текст програми підготовки розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка суддів”.