Офіційний старт дистанційних курсів на платформі HELP
24 січня 2018 року в місті Києві відбулася презентація курсів Програми HELP Ради Європи “Протидія насильству щодо жінок та домашньому насильству” та “Правосуддя дружнє до дитини”. До учасників презентації з вітальними промовами звернулися Голова Офісу Ради Європи Мортен Енберг, проректор Національної школи суддів України Володимир Мазурок, Заступник Міністра соціальної політики України Наталя Федорович і проректор Національної академії прокуратури України Георгій Попов.
Проректор Володимир Мазурок подякував Раді Європи за технічну підтримку у підвищенні кваліфікаційного рівня суддів у сфері протидії домашньому насильству та сприяння обізнаності в питаннях правосуддя, дружнього до дитини. Він зазначив, що обидві теми є актуальними та корисними для судових кадрів. Дистанційне навчання, яке передбачене для суддів та прокурорів, уже найближчим часом буде сприяти всебічному ознайомленню цільової аудиторії із європейськими стандартами та міжнародними нормами протидії домашньому насильству та питаннями правосуддя, дружнього до дітей. Усе це покращить якість розгляду суддями справ відповідних категорій.
Курси Програми HELP Ради Європи презентували керівниця Департаменту з питань захисту прав дітей Регіна Еенсдоттір та керівниця відділу з питань співробітництва Департаменту ґендерної рівності головного офісу Ради Європи Марта Бесерра.
Участь у презентації взяли Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, експерти Ради Європи, представники неурядових організацій, судді, прокурори та правознавці. Основними темами панельної дискусії стали здобутки у сфері прав дитини в України та виклики сьогодення, застосування принципу правосуддя, яке є дружнім до дитини; ситуація із протидії насильству щодо жінок і домашньому насильству в Україні, огляд Стамбульської конвенції тощо.
Під керівництвом національних тренерів дистанційних курсів учасники презентації мали можливість ознайомитися із навчальною програмою курсів і правилами взаємодії з платформою електронного навчання HELP. Навчання буде тривати близько 12 тижнів і за результатами його успішного проходження, кожен учасник отримає Сертифікат.
Коротка довідка: Україна стала першої країною, де зазначені вище курси пройдуть пілотування для групи суддів та прокурорів. Курси було розроблено та адаптовано до національного законодавства в рамках Європейської програми навчання у сфері прав людини для представників юридичних професій (програма HELP) та у співпраці з департаментом Ради Європи з прав дітей та насильства по відношенню до жінок у співпраці Проекту Ради Європи “Боротьба з насильством щодо жінок та дітей в Україні” спільно з Національною школою суддів України та Національною академією прокуратури України.
Курс HELP “Протидія насильству щодо жінок та домашньому насильству” присвячений протидії насильству щодо жінок і домашньому насильству, має на меті поглибити знання щодо різних форм такого насильства, дослідити розташування рушійних сил, а також розглянути поширені уявлення й упередження у цій сфері. Фахівцям буде розтлумачено основні принципи Стамбульської конвенції та інших міжнародних і європейських стандартів. Вони навчаться застосовувати підхід, що відповідає статі та враховує потреби жертви насильства. Окрім того, вони краще зрозуміють відповідальність суб’єктів цивільного та кримінального права у справах насильства щодо жінок і домашнього насильства та в забезпеченні ефективного реагування з боку держави.
Курс HELP “Судочинство дружнє до дитини” присвячений дружньому до дітей правосуддю та має на меті поглибити знання про європейські та міжнародні правові стандарти та практичні рекомендації у сфері правосуддя, дружнього до дітей. Фахівці краще зрозуміють основні принципи Європейської конвенції, Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (Лансаротська Конвенція) та Керівних принципів Комітету міністрів Ради Європи щодо правосуддя, дружнього до дітей. Вони також зможуть застосовувати такі принципи у справах різного виду та під час взаємодії з дітьми в системі правосуддя.