Особливості провадження справ про примусове повернення та видворення іноземців
27 вересня 2019 року в місті Луцьку Львівським регіональним відділенням Національної школи суддів України у співпраці з благодійним фондом “Право на захист” було проведено семінар для суддів на тему: “Примусове повернення та видворення шукачів захисту: особливості національного і міжнародного законодавства, практичні аспекти”.
Мета семінару – посилення знань, умінь та навичок у сфері надання статусу біженця та додаткового захисту в Україні, дотримання прав шукачів захисту та іноземців, затриманих у пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, а також чіткого дотримання норм та положень українського та міжнародного законодавства у процесі застосування примусового повернення та видворення зазначеної категорії осіб із території України.
Захід відкрив суддя, голова Ківерцівського районного суду Волинської області Олександр Костюкевич, який зазначив, що в умовах глобальної міграції зростає необхідність ефективного державного регулювання зазначеної сфери з метою мінімізації її негативних наслідків.
Адвокат благодійного фонду “Право на захист” Станіслав Красник у своїй доповіді наголосив на необхідності застосування положень міжнародних правових актів у процесі примусового повернення та видворення шукачів захисту.
У проведенні семінару також узяв участь адвокат благодійного фонду “Право на захист” Антон Максимов, який розглянув з учасниками семінару питання щодо практичного співробітництва адвокатів та юристів центрів із надання БВПД, співробітників ДПСУ, служби у справах дітей, Волинського ПТПІ та адвокатів благодійного фонду “Право на захист” у випадках затримань дітей без супроводу.
Окрім того, учасники заходу обговорили особливості провадження під час розгляду судом справ про примусове повернення та видворення іноземців, проблемні питання поміщення до ПТПІ та продовження строку тримання та звільнення.
У семінарі також взяли участь представники Державної міграційної служби України, Державної прикордонної служби України, центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Волинського пункту тимчасового перебування іноземців, Служби у справах дітей.