Особливості розгляду справ і фіксування судового процесу
З 21 по 23 січня 2019 року в місті Києві Національна школа суддів України проводить підготовку секретарів судового засідання окружних та апеляційних господарських судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської, Чернігівської областей та міста Києва.
Розпочинається підготовка інтерактивною лекцією з мистецтва правового письма та процесуального документування, нових стандартів судово-процесуального документування, який проведе головний науковий співробітник відділу підготовки викладачів( тренерів) Національної школи суддів України, Оксана Кабиш.
Інтерактивне навчання етичних основ поведінки державних службовців та працівників апаратів суду проведе заступник начальника управління-начальник відділу правової експертизи Державної судової адміністрації України Тетяна Опанасюк.
Суддя Вищого господарського суду України Інна Алєєва з учасниками підготовки обговорить правові позиції Верховного Суду у господарських справах та розгляне рішення Європейського Суду з прав людини.
Секретарі судового засідання окружних та апеляційних господарських судів оволодіють основами ефективного спілкування в професійній діяльності на тренінгу, який проведе провідний науковий співробітник відділу науково-методичного супроводження психологічної підготовки суддів Національної школи суддів України, кризовий психолог, фахівець з травмафокусованої психотерапії Надія Голембієвська.
Про види фінансового контролю у сфері запобігання корупції, алгоритм заповнення декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, про відповідальність за окремі правопорушення у сфері корупції слухачі дізнаються під час інтерактивного навчання на тренінгу професора кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії державного управління при Президентові України, кандидата юридичних наук, доцента Ростислава Марчука.
Суддя Господарського суду Тернопільської області Володимир Гевко у першій частині свого тренінгу детально розповість слухачам про особливості застосування правових норм Господарського процесуального кодексу України у судочинстві. У другій частині тренінгу учасники спільно з викладачем обговорять роль і місце під час проведення судового засідання відео-конференцзв’язку.
Після кожної міні-лекції слухачі у малих групах та індивідуально виконають практичні вправи. Учасники підготовки матимуть можливість подискутувати з викладачами, проявити себе у виконанні практичних вправ та отримати відповіді на актуальні запитання.