Особливості захисту прав внутрішньо переміщених осіб
29 листопада 2016 року в місті Одесі місцевим регіональним відділенням Національної школи суддів України спільно з Данською Радою з питань біженців проведено тренінг у рамках підготовки суддів місцевих загальних судів, обраних на посаду судді безстроково, на тему: “Захист прав внутрішньо переміщених осіб”.
Для проведення тренінгу запрошено розробників навчального курсу, а саме: суддю Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у відставці, заступника начальника відділу підготовки викладачів Національної школи суддів України Галину Юровську, суддю Деснянського районного суду м. Києва Валерію Бабко, суддю Бориспільського міськрайонного суду Київської області Євгена Борця, суддю Дніпропетровського окружного адміністративного суду Інну Тулянцеву, суддю Буського районного суду Львівської області Ганну Шендрікову, суддю Дзержинського районного суду м. Харкова Тетяну Штих та провідного наукового співробітника Національної школи суддів України Вікторію Семенюк .
Метою навчального курсу – є поглиблення теоретичних знань із питань захисту прав внутрішньо переміщених осіб відповідно до міжнародних стандартів та розвиток практичних навичок для вирішення проблемних ситуацій, що виникають під час розгляду справ, пов’язаних із захистом прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб.
Тренінг був надзвичайно насиченим та цікавим. Судді переглянули відеофільм, розглянули проблематику питань, що виникають у судовій діяльності щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб, провели аналіз національного та міжнародного законодавства, а також детально зупинилися на захисті прав внутрішньо переміщених осіб у цивільному й адміністративному судочинстві, знайшли судові способи усунення негативних наслідків порушення прав внутрішньо переміщених осіб, розглянули особливості застосування норм кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності осіб за порушення порядку перетину тимчасово окупованої території або лінії розмежування в окремих районах Донецької та Луганської областей та проаналізували проблемні питання щодо відповідальності за фінансування тероризму. На завершення судді поділилися враженнями та заповнили анкети щодо оцінювання тренінгу.