Освіта для правосуддя: як НШСУ та Рада Європи долають виклики війни
22 січня 2025 року проректор Національної школи суддів України Наталія Шукліна взяла участь у розширеному засіданні Керівного комітету чотирьох проєктів Ради Європи: “Посилення правоохоронних органів України під час війни та у повоєнний період”, “Зміцнення прав людини в системі кримінальної юстиції України”, “Посилення судових та позасудових засобів захисту прав осіб, постраждалих від війни в Україні” та “Підтримка судової влади України в умовах війни та післявоєнного періоду”.
Засідання відкрили голова Офісу Ради Європи в Україні Мачей Янчак і керівниця Департаменту з питань впровадження прав людини, правосуддя та стандартів правової співпраці Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Лілі Гретарсдоттір. Вони поінформували українських партнерів та інших учасників про прогрес і досягнення в межах проєктів Ради Європи у пріоритетних сферах, визначених Планом дій Ради Європи для України “Стійкість, відновлення та відбудова” на 2023–2026 роки.
Проректор Наталія Шукліна у своєму виступі окреслила результати тривалої та успішної співпраці з проєктами Ради Європи, у межах якої було реалізовано численні освітні ініціативи (тренінги, вебінари, круглі столи, конференції, форуми високого рівня) для українських суддів та інших представників судової системи. Зокрема, за підтримки проєктів Національною школою суддів України оперативно розроблено комплексний тренінг “Відшкодування шкоди, заподіяної Російською Федерацією внаслідок збройної агресії проти громадян та юридичних осіб в Україні”, який пройшов апробацію наприкінці минулого року. Також запроваджено у навчальний процес тренінг для суддів “Застосування принципу юридичної визначеності в адміністративному судочинстві”, розроблений спільно з проєктами Ради Європи. Цей тренінг отримав схвальні відгуки від українських суддів і був включений до програм підготовки суддів адміністративної юстиції.
Наприкінці Наталія Шукліна висловила подяку Офісу Ради Європи в Україні та представникам проєктів Ради Європи за всебічну підтримку освітньої діяльності Національної школи суддів України та українського народу в ці складні для країни часи, а також висловила впевненість у подальшій плідній співпраці.