Оцінка готовності системи кримінального правосуддя втілювати принципи та зобов’язання Стамбульської конвенції
6 квітня 2017 року відбулася презентація результатів дослідження “Практика кримінального правосуддя і насильство щодо жінок”, виконаного експертами Женевського центру демократичного контролю над збройними силами (DCAF) і Громадської організації «Ла Страда-Україна» (ЛСУ). Участь у презентації взяла проректор Національної школи суддів України Наталія Шукліна та представники групи розробників навчального курсу «Особливості розгляду справ пов’язаних, із домашнім насильством».
Протягом квітня 2016-лютого 2017 року дві організації спільно працювали над проведенням аналізу наявної практики реагування системи кримінального правосуддя України на насильство щодо жінок та домашнє насильство. Мета цієї оцінки полягала у вивченні готовності системи кримінального правосуддя втілювати принципи та зобов’язання, пов’язані з Конвенцією Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція), яку Україна підписала у 2011 році і яка готується до ратифікації.
Впродовж презентації Президентом ГО ЛСУ, Катериною Левченко та представниками DCAF, Аланом Лаферте та Хізер Хухтанен було окреслено методологію дослідження, важливість дослідження, основні висновки та подальші дії та рекомендації.
У панельній дискусії виступили представники інститутів-партнерів групи, яка проводила дослідження, а саме: Національної школи суддів України, Національної академії прокуратури України та Міністерства внутрішніх справ України. Зокрема, пані Шукліна підкреслила актуальність дослідження для НШСУ та важливість включення результатів дослідження до матеріалів навчального курсу, який розробляється НШСУ у співпраці з DCAF та ГО «Ла Страда-Україна» щодо особливостей розгляду справ пов’язаних, із домашнім насильством.
Проректор наголосила, що вкрай важливо провести відповідний захід із ознайомлення парламентарів з матеріалами звіту та тим самим спонукати їх до рішучих та термінових дій щодо прискорення процесу ратифікації Стамбульської конвенції.