Переймаємо та впроваджуємо позитивний досвід
2 червня у Національній школі суддів України в рамках циклу семінарів "Тенденції становлення суддівської освіти: Світовий досвід" та на виконання компоненту "Інституційне зміцнення НШСУ" українсько-канадського проекту “Освіта суддів – для економічного розвитку” співробітниками відділу науково-методичного забезпечення діяльності ВККС України (далі - Відділ) було проведено семінар для працівників НШСУ на тему "Кращі практики Національного суддівського інституту в підготовці суддів Канади".
Учасниками заходу стали проректор з науково-дослідної роботи Наталія Шукліна, проректор по забезпеченню організаційної діяльності Володимир Мазурок, керівник українського офісу проекту “Освіта суддів – для економічного розвитку” Ігор Осика, наукові співробітники НШСУ і співробітники відділів з підготовки кадрів для судових органів та спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді.
Сесії семінару передбачали висвітлення матеріалу з таких напрямків:
1) аналіз викликів для інституційного розвитку НШСУ;
2) можливі стратегічні кроки для удосконалення інституційної діяльності НШСУ;
3) ключові принципи навчання суддів на основі досвіду Національного суддівського інституту Канади;
4) важливість планування освітньої діяльності та підходи до розробки навчальних курсів для суддів;
5) комунікації НШСУ із суддями та використання електронних ресурсів;
6) презентація результатів пілотного курсу для суддів, що був проведений Відділом 23 жовтня 2013 року для суддів господарських судів першого-другого року призначення з метою запровадження нових інтерактивних форм підготовки суддів.
Позитивним аспектом проведення семінару був поділ учасників на малі групи та активна дискусія з приводу сильних і слабких сторін діяльності НШСУ. Зокрема, начальник відділу підготовки суддів та працівників апаратів судів Ольга Подоляк, начальник відділу організації спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді Олександр Гашицький та головний науковий співробітник відділу науково-методичного забезпечення ВРЮ Роман Слободян висловили позицію кожної з груп стосовно поставленого завдання.
На підведенні підсумків навчального заходу учасники мали змогу висловити свої побажання та пропозиції, а також пройшли інтерактивне опитування за допомогою клікерів. Під час обговорення результатів опитування начальник відділу науково-методичного забезпечення діяльності Вищої ради юстиції Оксана Шамрай відзначила необхідність проведення подальшої роботи щодо запровадження позитивного досвіду Національного суддівського інституту Канади у практику Національної школи суддів України.
P.S.: Відділ науково-методичного забезпечення діяльності ВККС України висловлює вдячність всім учасникам семінару за активну участь.