Перший загальнонаціональний професійний форум прес-секретарів судів
29–30 жовтня 2018 року в с. Снов’янка Чернігівської області проходить Перший загальнонаціональний професійний форум прес-секретарів судів, організований Вищою радою правосуддя за спільної підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Нове правосуддя” та українсько-канадського проекту “Підтримка судової реформи”. У заході беруть участь представники Верховного Суду, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Державної судової адміністрації України, Ради суддів України, вищих навчальних закладів, громадських організацій, судді, прес-секретарі судів, національні та міжнародні експерти з питань комунікацій.
Від Національної школи суддів України у заході беруть участь члени робочої групи Комунікаційного комітету системи правосуддя – начальник відділу науково-методичного забезпечення діяльності судів загальної юрисдикції та бібліотечно-видавничої діяльності, к. ю. н. Оксана Шамрай, головний науковий співробітник відділу науково-методичного забезпечення діяльності судів загальної юрисдикції та бібліотечно-видавничої діяльності, к. ю. н. Олександр Кравчук та головний спеціаліст цього ж відділу Ольга Кузьміна.
Під час форуму буде презентовано та обговорено Звіт про комунікаційну діяльність судів за перше півріччя 2018 року, успішний міжнародний та національний досвід використання сучасних комунікаційних стратегій з метою підвищення довіри громадськості до суду, перспективи налагодження конструктивного діалогу між судами та ЗМІ, а також виходу судової влади за межі професійної аудиторії для більш ефективного інформування суспільства про досягнення судової реформи.
Основними темами сесій форуму є: “Ефективна комунікація як фактор довіри до суду”, “Роль прес-секретаря в комунікаційній діяльності суду”, “Вихід комунікації судової влади за межі професійної аудиторії”, “Інформаційні повідомлення суду. Гендерна чутливість та уникнення мови ворожнечі”, “Новини суду”.
Упродовж другого дня роботи форуму буде проведено практичні майстер-класи для учасників із копірайтингу та адаптації контексту до соціальних мереж, кризових комунікацій, мобільної журналістики, планування та оцінки ефективності медіа-кампаній.