Національна школа суддів України

Перспективи та проблемні питання впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи

2 грудня 2020 року Національна школа суддів України за допомогою програми ZOOM провела онлайн семінар для працівників апаратів місцевих та апеляційних господарських судів, окружних та апеляційних адміністративних судів, Касаційного господарського суду та Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду на тему: “Підсистема “Електронний суд” та модуль “Електронний кабінет” як складові ЄСІТС. Особливості функціонування з автоматизованою системою документообігу суду”.

Навальний захід проведено за участі начальника відділу супроводу онлайн-сервісів Департаменту централізованого адміністрування мереж та системного супроводу ДП “Інформаційні судові системи” Вадима Коваля.

Розпочинаючи заняття, доповідач ознайомив учасників із особливостями, перспективами та проблемними питаннями впровадження в дію складових Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС), окреслив найбільш значимі можливості системи, що покликані спростити доступ до правосуддя через використання новітніх інформаційних технологій.

Першу частину семінару було присвячено обговоренню питань роботи працівників апаратів судів у електронному кабінеті секретаря судових засідань, особливостям сканування та прикріплення документів,  аудіо, відеофайлів та файлів різних форматів до електронної справи залежно від порядку та способу їх подачі та надходження до суду.

Викладач наочно, за допомогою тестової версії електронної програми, продемонстрував можливості окремих функціоналів програми “ДСС”, алгоритми дій, пов’язані із надходженням документів/файлів по справах, їх прикріпленням до справ, редагуванням та оформленням відповідно до чинних інструкцій. Також було зосереджено увагу на типових помилках, що може видавати програмне забезпечення, зокрема через некоректні дії користувачів.

Вадим Коваль обговорив особливості  модулів “Електронний кабінет” та “Електронне діловодство”, проблемні питання роботи з електронною справою, обміну електронними документами між судом і учасниками судового процесу, надсилання повідомлень, судових повісток та інших процесуальних документів, на практичних прикладах проаналізував порядок роботи з шаблонами електронної програми.

На завершення семінару викладач відповів на актуальні питання учасників та висловив надію, що  заняття цієї тематики допоможуть працівникам апаратів судів опанувати усі можливості ЄСІТС для використання їх у майбутньому у своїй роботі.